Hlavní navigace

Bezpečnostní kamera

  • (neregistrovaný) 89.177.100.---

    15. 7. 2013 13:47

    Dobrý den, je v režimu PDP oprava záznamového zařízení pro bezpečnostní kameru?
    Děkuji za radu nevím kam to zařadit.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2013 14:23

      kamras (neregistrovaný) 89.177.100.---

      Re: bezpečnostní kamera
      A ještě prosím mám fakturu na dodávku a montáž elektr.zabezp.signalizace, je to pro plátce DPH, nemělo by to být bez DPH v režimu PDP?

      MOc děkuji

    • 15. 7. 2013 14:48

      longstarr1

      Re: bezpečnostní kamera
      Montáž ESZ by měla být v režimu PDP
      kdožto oprava kamery jako koncového zazřízení normálně s daní

    • 15. 7. 2013 14:51

      kamras (neregistrovaný) 89.177.100.---

      Re: bezpečnostní kamera
      Moc děkuji.
      Servis EZS je také s daní a v režimu mám brát vše co je elektro práce?
      Měla jsem tu minulý měsíc doklad na přístupový systém s montáží nebylo definováno co bylo za kolik jen dodávka a montáž, nechala jsem to s DPH, mělo to být PDP?
      Děkuji

    • 15. 7. 2013 15:02

      kamras (neregistrovaný) 89.177.100.---

      Re: bezpečnostní kamera
      To samé montíž zabezpeč.systému, to je asi vše v režimu, že?
      Existuje něco podle čeho jde vše zařadit tak, abych měla jistotu? když pročítám ty kody tak mě to přijde dost často, že bych to zařadila na víc kodu.

    • 15. 7. 2013 15:14

      Hana..... (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: bezpečnostní kamera
      Toto by Vám mohlo trochu pomoci

      § 92e Poskytnutí stavebních nebo montážních prací

      (2) Pokud plátce, který uskuteční v souvislosti s poskytnutím stavebních nebo montážních prací podle odstavce 1 zdanitelné plnění související s těmito pracemi, použije k tomuto zdanitelnému plnění režim přenesení daňové povinnosti a plátce, pro kterého byly tyto práce poskytnuty, doplní v evidenci pro účely daně z přidané hodnoty výši daně, má se za to, že toto zdanitelné plnění režimu přenesení daňové povinnosti podléhá.

    • 15. 7. 2013 15:26

      mako (neregistrovaný) 78.80.126.---

      Re: bezpečnostní kamera
      Omlouvám se, že sem lezu s dotazem, už jsem se ptala níž a nikdo neodpovídá. Montáž EZS - konkrétně infrazávory - jakou dáváte sazbu DPH. Je pro neplátce. Děkuji.

    • 16. 7. 2013 11:08

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: bezpečnostní kamera
      Sazbu DPH neurčujete podle osoby objednatele, ale podle stavby, na které pracujete. Pokud oprava nebo změna stávající stavby pro bydlení, tak snížená sazba. Pokud součást nové výstavby, tak snížená sazba pouze u staveb, které splňují kritéria sociálního bydlení, jinak sazba základní.

    • 15. 7. 2013 15:32

      kamras (neregistrovaný) 89.177.100.---

      Re: bezpečnostní kamera
      >>>>>>Dobrý den, je v režimu PDP oprava záznamového
      >>>>>>zařízení
      >>>>>>pro bezpečnostní kameru?
      >>>>>>Děkuji za radu nevím kam to zařadit.
      >>>>>
      >>>>>A ještě prosím mám fakturu na dodávku a montáž
      >>>>>elektr.zabezp.signalizace, je to pro plátce DPH,
      >>>>>nemělo by to
      >>>>>být bez DPH v režimu PDP?
      >>>>>
      >>>>>MOc děkuji
      >>>> Montáž ESZ by měla být v režimu PDP
      >>>>kdožto oprava kamery jako koncového zazřízení
      >>>>normálně
      >>>>s daní
      >>>
      >>>Moc děkuji.
      >>>Servis EZS je také s daní a v režimu mám brát vše co
      >>>je elektro práce?
      >>>Měla jsem tu minulý měsíc doklad na přístupový systém
      >>>s montáží nebylo definováno co bylo za kolik jen
      >>>dodávka a montáž, nechala jsem to s DPH, mělo to být


      >>>PDP?
      >>>Děkuji
      >>
      >>To samé montíž zabezpeč.systému, to je asi vše v
      >>režimu, že?
      >>Existuje něco podle čeho jde vše zařadit tak, abych
      >>měla jistotu? když pročítám ty kody tak mě to přijde
      >>dost často, že bych to zařadila na víc kodu.
      >
      >Toto by Vám mohlo trochu pomoci
      >
      >§ 92e Poskytnutí stavebních nebo montážních prací
      >
      >(2) Pokud plátce, který uskuteční v souvislosti s
      >poskytnutím stavebních nebo montážních prací podle
      >odstavce 1 zdanitelné plnění související s těmito pracemi,
      >použije k tomuto zdanitelnému plnění režim přenesení
      >daňové povinnosti a plátce, pro kterého byly tyto práce
      >poskytnuty, doplní v evidenci pro účely daně z přidané
      >hodnoty výši daně, má se za to, že toto zdanitelné
      >plnění režimu přenesení daňové povinnosti podléhá.

      Děkuji, to by pak ale podléhalo u elektrikáře skoro vše kromě servisu EZS a případně když jen něco prodává. Je to tak?

    • 15. 7. 2013 15:51

      Hana..... (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: bezpečnostní kamera
      >>>>>>>Dobrý den, je v režimu PDP oprava záznamového
      >>>>>>>zařízení
      >>>>>>>pro bezpečnostní kameru?
      >>>>>>>Děkuji za radu nevím kam to zařadit.
      >>>>>>
      >>>>>>A ještě prosím mám fakturu na dodávku a montáž
      >>>>>>elektr.zabezp.signalizace, je to pro plátce DPH,
      >>>>>>nemělo by to
      >>>>>>být bez DPH v režimu PDP?

      >>>>Moc děkuji.
      >>>>Servis EZS je také s daní a v režimu mám brát vše co
      >>>>je elektro práce?
      >>>>Měla jsem tu minulý měsíc doklad na přístupový systém
      >>>>s montáží nebylo definováno co bylo za kolik jen
      >>>>dodávka a montáž, nechala jsem to s DPH, mělo to být
      >
      >
      >>>>PDP?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>To samé montíž zabezpeč.systému, to je asi vše v
      >>>režimu, že?
      >>>Existuje něco podle čeho jde vše zařadit tak, abych
      >>>měla jistotu? když pročítám ty kody tak mě to přijde
      >>>dost často, že bych to zařadila na víc kodu.
      >>
      >>Toto by Vám mohlo trochu pomoci
      >>
      >>§ 92e Poskytnutí stavebních nebo montážních prací
      >>
      >>(2) Pokud plátce, který uskuteční v souvislosti s
      >>poskytnutím stavebních nebo montážních prací podle
      >>odstavce 1 zdanitelné plnění související s těmito
      >>pracemi,
      >>použije k tomuto zdanitelnému plnění režim přenesení
      >>daňové povinnosti a plátce, pro kterého byly tyto
      >>práce
      >>poskytnuty, doplní v evidenci pro účely daně z
      >>přidané
      >>hodnoty výši daně, má se za to, že toto zdanitelné
      >>plnění režimu přenesení daňové povinnosti podléhá.
      >
      >Děkuji, to by pak ale podléhalo u elektrikáře skoro
      >vše kromě servisu EZS a případně když jen něco prodává.
      >Je to tak?

      Prodej ne, musi to souviset se stavebními a montážními pracemi, takže i kdyby to nemělo být správně v PDP, ale je to příbuzná činnost a oba akceptujete PDP, tak je to správně. My děláme EZS jen okrajově, ale v podstatě pokud u servisu něco měním kus za kus atd. tak je to v PDP, pokud to jen nějak prohlídku, promažu atd. tak PDP nedávám.

    • 15. 7. 2013 15:58

      kamras (neregistrovaný) 89.177.100.---

      Re: bezpečnostní kamera
      Děkuji moc. Řeší nějak FÚ když jsme měla udělat DPD a neudělala ale vše DPH bylo odvedeno včas? odběratel to nereklamoval, ale asi bude mít problém spíše on než my jestli se nepletu, jsem v tomto nováček. Nedoporučila by jste mi nějakou knihu nebo odkaz kde bych to dobře vše nastudovala, ale nemyslím zákon :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).