Hlavní navigace

DPH priznani kam dat naklady za postu???

• (neregistrovaný) 82.202.65.---

15. 7. 2013 20:52

Zdravim lamu si hlavu kam dat do priznani

naklady za postu ( neni dph) placeno na prepazce
    pak mam nájem ( neni dph)
    poplatky banka a papal ( neni dph)

drive jsem jel na pausal a tyto vydaje jsme pro uplatneni dph neevidoval jenom veci s DPH

nyni nevim kam mam tyto veci u kterych je PDH na priznani k dph vepsat ?? sami o sobe vysi DPH nesnizi ani nezvisi alen po zamysleni nebudou 4 dph ctvrtletni prizani nahlady sedet ve výdajich s koncovým Priznani ze zisku moje vydaje bez dph jsou cca 100 tis mesice a mylsim ze takove nesrovnalost * 12 je dost ko :-(

Dekuji za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2013 20:59

Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

Re: DPH priznani kam dat naklady za post
      Pokud myslíte Přiznání k DPH, tak nikam. Tyto výdaje se do přiznání nepočítají.

• 15. 7. 2013 21:06

Demic (neregistrovaný) 82.202.65.---

možna to bude znit natvrdle ale nikomu nebude divne ze na obrat 8 mil bude cca 1,2 milionu rozdil v nakladech?? ja teda DPH prizani uza 1/4 a za 2/4 uz odevzdal bez tech nakladu ale jsem dost nervni z toho ze mne +- 700 tis prebyva v tech nakladech a bojim se aby se kvuli tem rozdilum v tom nikdo nehrabal.

• 15. 7. 2013 22:21

Eva M.

Ne, proč by to mělo být někomu divné? To je přece normální, že část nákladů je bez dph. Kromě toho nárok na odpočet je Vaším právem, nikoliv povinností. Neboli - Vy MUSÍTE odvádět dph z Vašich zdanitelných plnění, ale teoreticky nemusíte uplatňovat vůbec žádné odpočty dph z nákladů :-) Takže by Vám zhruba měly souhlasit výnosy/příjmy na přiznáních k dph s přiznáním k dani z příjmů (tedy pokud nemáte nějaká plnění osvobozená), ale náklady Vám fakt souhlasit nemusejí ;-)

• 15. 7. 2013 22:26

demic (neregistrovaný) 82.202.65.---

Diky za vysvetleni. prijmy mne sedi az na jednu fakturu jelikoz PPL mne ztratilo balik a musel jsem jym vystavit fakturu +- 5000 czk a bez dph. Dekuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).