Hlavní navigace

Identifikovaná osoba-prosím paní Janu N.

  • (neregistrovaný)

    15. 7. 2013 22:00

    Dobrý den, prosím paní Janu N., případně další zkušené.
    Neplátce DPH poskytl službu (v červnu) na Slovensko firmě se slovenským DIČ. Postupovala jsem podle par. 6i – přihlásila jsem ho jako identifikovanou osobu, včera jsem připravila přiznání k DPH a SH , ale teď váhám, jestli to bylo dobře.
    V tomto paragrafu se mluví o postupu podle par. 9 odst. 1, kdy místem plnění je sídlo firmy, pro kterou byla služba poskytnuta, ale také se tam píše o provozovně a co je v tomto případě provozovna. Prosím nevěděla jsem to – firma má v Česku kancelář, ale není prý nikde ofic. vedena. Navíc tato služba je zhotovení projektové dokumentace k rodinnému domku, který je v Česku. Ale u identifikované osoby se mluví jen o par. 9 odst. 1, nikde o par. 10 – služba k nemovitosti, neřešila jsem v tomto případně o jakou službu se jednalo. Prosím jak to má být správně?
    Co udělat, když případně neměl být přihlášen a je přihlášen? Moc děkuju za odpovědi. Snažila jsem se dohledat sama, i konzultovala, ale váhám, jestli jsem to udělala dobře, moc děkuji, Bára

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2013 6:18

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: identifikovaná osoba-prosím paní Jan
      podle mě provedl práce dle § 10 , ve vztahu k nemovitosti, vás se § 6i netýká, místo plnění je v ČR

    • 16. 7. 2013 7:02

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: identifikovaná osoba-prosím paní Jan
      doplním-registrace až překročením obratu mil.

    • 16. 7. 2013 18:01

      Baara (neregistrovaný)

      Re: identifikovaná osoba-prosím paní Jan
      Děkuji Vám za odpověď, Bára

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).