Hlavní navigace

Neproplacená dovolená

 • (neregistrovaný) 90.183.240.---

  16. 7. 2013 10:53

  Několik našich zaměstnanců ukončilo u nás prac.poměr a nastoupilo k novému zaměstnavateli.Tam prý byla dohoda ,že jim poskytne i dovolenou na kterou měli nárok u nás. Bohužel, to nějak nedopadlo a bývalí zaměstnanci teď žádají náhradu po naší firmě. Já je mám ale všude odhlášené a ani program mi neumožňuje u ukončených cokoli dopočítat. Poradí mi někdo co s tím ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2013 10:59

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: Neproplacená dovolená
   Pokud se má dovolená převést na žádost zaměstnance k novému zaměstnavateli, musí na tom být oba zaměstnavatelé dohodnutí. Pokud se takto dohodli, tak bývalí zaměstnanci nemohou žádat náhradu od vás (jako od bývalého zaměstnavatele), ale buď si ji vyčerpají v novém zaměstnání nebo jim ji tento zaměstnavatel v případě ukončení prac. poměru proplatí (a dá ji k refundaci k vám).
   Ale co se týká nějakého doplatku u skončených zaměstnanců (např. zapomenuté prémie nebo dodatečně proplacená dovolená), tak to by mělo jít, to se občas stává.

  • 16. 7. 2013 14:23

   RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

   Re: Neproplacená dovolená
   Určitě to musí jít - je to potřeba třeba pro roční zúčtování daní, kdy vás může o RZD požádat člověk, který u vás už třeba rok nepracuje.
   Ale co se týče té dovolené - Kara vám to napsala přesně.

  • 17. 7. 2013 9:30

   JIPA (neregistrovaný) 90.183.240.---

   Re: Neproplacená dovolená
   Děkuji oběma za odpověď. Dohoda byla mezi vedením jen ústní-to jen ta protivná účetní chce vše písemně- a takhle to dopadlo.
   Budu kontaktovat ještě programátory, snad pomohou. Pěkný den.

  • 17. 7. 2013 10:25

   Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

   Re: Neproplacená dovolená
   Když to není písemně, tak se nedá dokázat že se dohodli na všem, co je uvedeno v § 221. Pokud si to nedohodli, tak měla být zbylá dovolená proplacená. Každopádně určitě by měl program umožnit doplatek u již skončeného pracovní poměru, ale pozor na slevu na poplatníka, tu už nebude mít, když má prohlášení podepsané jinde.
   § 221
   (1) Změní-li zaměstnanec v průběhu téhož kalendářního roku zaměstnání, může mu nový zaměstnavatel poskytnout dovolenou (část dovolené), na kterou mu vzniklo právo u dosavadního zaměstnavatele, jestliže o to zaměstnanec požádá nejpozději před skončením pracovního poměru u dosavadního zaměstnavatele a zúčastnění zaměstnavatelé se dohodnou na výši úhrady náhrady mzdy nebo platu za dovolenou (její část), na niž zaměstnanci u zaměstnavatele poskytujícího dovolenou (její část) právo nevzniklo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).