Hlavní navigace

PPM v ochrané lhůtě a výdělky

  • (neregistrovaný) 90.177.113.---

    16. 7. 2013 16:55

    Dobrý den, dnes mi přišla bývalá zaměstnankyně, která u nás skončila práci dne 31.1.2013, s dokladem od gynekologa, že od soboty 12.7.2013 nastoupila na peněžitou pomoc v mateřství. Prý v ochrané lhůtě a chce po mě potvrdit výdělky. Prosím, to se vyplňuje stejná příloha jako k nemocenským dávkám? A jaké měsíce jí tam mám uvést? U nemocenské je to rok zpátky, ale tady si nevím rady? Co ještě všechno jako zaměstnavatel musím? Posílám to na sociálku já, nebo ona? Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2013 17:12

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: PPM v ochrané lhůtě a výdělky
      zákon o nemocenském pojištění § 19
      odst.10) Vznikne-li sociální událost v ochranné lhůtě, postupuje se při určení rozhodného období tak, jako by sociální událost vznikla v den, který bezprostředně následuje po dni, ve kterém skončilo pojištění.

      příloha je stejná jako u nemoci a odesílte ji vy

      http://www.cssz.cz/NR/rdonlyres/F7D1E016-DE93-4C23-A21A-DA162D009977/0/896216_32012III2012W.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).