Hlavní navigace

Neúplný doklad - jak účtovat

• (neregistrovaný) 88.100.22.---

17. 7. 2013 10:22

Dobrý den, prosím o radu. Jednatel mi přinesl doklad o platbě za materiál (příjmový pokladní) ve výši 1.800,- Kč z června, který má sice všechny náležitosti kromě vyčíslení DPH. Dodavatel je plátce ale kolonku cena bez DPH, DPH a sazba DPH má prázdnou, jen částku celkem. Co teď s tím? Nechce mi k dodavateli zajet, aby doklad doplnil a já sama přeci nemůžu na doklad nic ručně doplňovat. Můžu takový doklad dát do účetnictví s tím, že bychom neuplatnili DPH a dali jen jako náklad?
    Děkuji
    JUi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 7. 2013 10:31

Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

Re: Neúplný doklad - jak účtovat
      Ano, můžete.
      Pokud by na dokladu byla uvedena výše sazby DPH a jen nebyla uvedena částka DPH, počítali byste DPH "shora".

• 17. 7. 2013 10:37

JUi (neregistrovaný) 88.100.22.---

Děkuji. Myslíte, že bych mohla dodavateli zavolat a domluvit se, že sazbu na doklad doplním, ať si jí doplní také (doklad je ale tištěný a já bych musela dopsat ručně), nebo by tam musel být u doplnění podpis s razítkem?
      JUi

• 17. 7. 2013 10:55

Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

Podpis ani razítko ne. Vy byste musela FÚ prokázat jinak, tzn. např. prokázat, že dodavatel je plátce DPH a tento materiál je prodáván s takovou výši daně. Na doklad nic nedopisujte. A přijde mi jednodušší, buď si žádné DPH neuplatnit nebo chtít po dodavateli správně vystavený zjednodušený daňový doklad.

• 17. 7. 2013 10:58

JUi (neregistrovaný) 88.100.22.---

Re: Moc děkuji JUi
      Děkuji moc. JUi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).