Hlavní navigace

Odpočet student VŠ

  • (neregistrovaný) 213.29.200.---

    18. 7. 2013 9:55

    Dobrý den,
    moc prosím zkušené mzdové o kontrolum mám jen 8 zaměstnanců a zatím byly děti malé :-)). Od 1.7. k nám nastoupili zaměstnanci na řádný prac.poměr. První zaměstnanec u nás byl od roku 2012 do 30.4.2013 již zaměstnán na HPP, za 5-6/2013 dohoda o prov.práce do 10000,-, v 6/2013 státní zkouškou ukončil bakalářské studium (nebude pokračovat ve studiu dále),od 7/13 prac.poměr, podepsal Prohlášení. Odpočet na studenta uplatněn za 1-4/2013, za 7/2013 na odpočet nemá nároku, protože celý měsíc vykonává výdělečnou činnost. V ročním zúčt.daně v násl.roce pak uplatním odpočet za měsíce 5-6/2013, Další zaměstnanec u nás měl dohodu o prov.práce na 1-6/2013 (do 10000,-), podepsal Prohlášení. V 6/2013 ukončil bakal.studium stát.zkouškou, nyní v 7/2013 obdržel oznámení o přijetí ke studiiu na magisterské kombinované stuium na téže škole.Od 1.7.řádný prac.poměr u nás. Za 1-6/13 uplatním odpočet na studenta v RZD a za 7-12/13 uplatním ve mzdě. Vycházím s §14 odst.2 písm.c) zákona 117/1995 Sb. Uvažuji dobře? Mohu na základě stejného ustanovení uplatnit zaměstnanci daňové zvýhodnění na dceru, která ukončila magisterské studium a pokračuje v doktorském studiu? Děkuji předem za ochotu a věnovaný čas.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2013 10:45

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: Odpočet student VŠ
      >Dobrý den,
      >moc prosím zkušené mzdové o kontrolum mám jen 8
      >zaměstnanců a zatím byly děti malé :-)). Od 1.7. k nám
      >nastoupili zaměstnanci na řádný prac.poměr. První
      >zaměstnanec u nás byl od roku 2012 do 30.4.2013 již zaměstnán
      >na HPP, za 5-6/2013 dohoda o prov.práce do 10000,-, v
      >6/2013 státní zkouškou ukončil bakalářské studium
      >(nebude pokračovat ve studiu dále),od 7/13 prac.poměr,
      >podepsal Prohlášení. Odpočet na studenta uplatněn za
      >1-4/2013, za 7/2013 na odpočet nemá nároku, protože celý
      >měsíc vykonává výdělečnou činnost. V ročním zúčt.daně v
      >násl.roce pak uplatním odpočet za měsíce 5-6/2013,

      ANO, pokud mu ještě nebude 26 let .(Předpokládám, že měl podepsané prohlášení i u té dohody).

      >Další zaměstnanec u nás měl dohodu o prov.práce na
      >1-6/2013 (do 10000,-), podepsal Prohlášení. V 6/2013 ukončil
      >bakal.studium stát.zkouškou, nyní v 7/2013 obdržel
      >oznámení o přijetí ke studiiu na magisterské kombinované
      >stuium na téže škole.Od 1.7.řádný prac.poměr u nás. Za
      >1-6/13 uplatním odpočet na studenta v RZD a za 7-12/13
      >uplatním ve mzdě. Vycházím s §14 odst.2 písm.c) zákona
      >117/1995 Sb. Uvažuji dobře?

      ANO. V RZD mu dáte studentskou slevu za tolik měsíců, kolik jich byl studentem, tzn. pokud začne studovat to magisterské, tak celý rok (pokud mu ještě nebude 26 let).

      Mohu na základě stejného
      >ustanovení uplatnit zaměstnanci daňové zvýhodnění na
      >dceru, která ukončila magisterské studium a pokračuje v
      >doktorském studiu? Děkuji předem za ochotu a věnovaný
      >čas.

      Můžete, pokud je jí do 26 let.

    • 18. 7. 2013 10:54

      jarka61 (neregistrovaný) 213.29.200.---

      Re: Odpočet student VŠ
      Předpokládala jste správně. Nikomu z nich není ještě 26 let. Děkuji za odpověď, jste hodná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).