Hlavní navigace

prac.na DPP-daň.uznatelnost nákl.

  • (neregistrovaný) 85.160.38.---

    19. 7. 2013 15:01

    Dobrý den.Prosím o radu zkušené.
    1.Zaměstnáváme 2 prac. na DPP a spolu s našimi pracovníkami jeli na
    školení spolu s ubytováním. Je daňově uznatelný náklad za tyto
    2 pracovníky? To samé se týká i stravného u těchto dohod.
    2.Pak na školení byl i náš subdodavtel - živnostník. S majitelem firmy
    se domluvili, že firma náklady za školení uhradí a živnostník nám
    vystaví fakturu poníženou o tuto částku.Zkuste mně někdo poradit a také odkázat na přísluš. paragr.. Děkuji. Přeji pěkný den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2013 21:45

      v.e.n.d.y.

      Re: prac.na DPP-daň.uznatelnost nákl.
      >Dobrý den.Prosím o radu zkušené.
      >1.Zaměstnáváme 2 prac. na DPP a spolu s našimi
      >pracovníkami jeli na
      >školení spolu s ubytováním. Je daňově uznatelný náklad
      >za tyto
      >2 pracovníky? To samé se týká i stravného u těchto
      >dohod.

      Měli byste mít v DPP napsáno, že zaměstnanci náleží cestovní náhrady. Ale myslím si, že i tak jsou náklady na pracovní cestu daňově uznatelné.

      >2.Pak na školení byl i náš subdodavtel - živnostník. S
      >majitelem firmy
      >se domluvili, že firma náklady za školení uhradí a
      >živnostník nám
      >vystaví fakturu poníženou o tuto částku.Zkuste mně
      >někdo poradit a také odkázat na přísluš. paragr.. Děkuji.
      >Přeji pěkný den.

      Náklady zaplacené za cizího pracovníka budou daňově uznatelné, bude-li k nim existovat výnos, tedy pokud to živnostníkovi celé přefakturujete. Teprve pak můžete započítat jeho fakturu (závazek - neponíženou o tuto částku) s Vaší fakturou, pohledávkou.

    • 22. 7. 2013 8:25

      brona (neregistrovaný) 85.160.41.---

      Re: prac.na DPP-daň.uznatelnost nákl.
      >>Dobrý den.Prosím o radu zkušené.
      >>1.Zaměstnáváme 2 prac. na DPP a spolu s našimi
      >>pracovníkami jeli na
      >>školení spolu s ubytováním. Je daňově uznatelný
      >>náklad
      >>za tyto
      >>2 pracovníky? To samé se týká i stravného u těchto
      >>dohod.
      >
      >Měli byste mít v DPP napsáno, že zaměstnanci náleží
      >cestovní náhrady. Ale myslím si, že i tak jsou náklady
      >na pracovní cestu daňově uznatelné.

      A nevěděla byste o jaký § či předpis se můžu opřít a případně se nějak bránit před FÚ? Děkuji ještě jednou moc. V tomhle nejsem vůbec kovaná a jsem vděčná za každou radu.
      >
      >>2.Pak na školení byl i náš subdodavtel - živnostník.
      >>S
      >>majitelem firmy
      >>se domluvili, že firma náklady za školení uhradí a
      >>živnostník nám
      >>vystaví fakturu poníženou o tuto částku.Zkuste mně
      >>někdo poradit a také odkázat na přísluš. paragr..
      >>Děkuji.
      >>Přeji pěkný den.
      >
      >Náklady zaplacené za cizího pracovníka budou daňově
      >uznatelné, bude-li k nim existovat výnos, tedy pokud to
      >živnostníkovi celé přefakturujete. Teprve pak můžete
      >započítat jeho fakturu (závazek - neponíženou o tuto
      >částku) s Vaší fakturou, pohledávkou.

    • 22. 7. 2013 10:17

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: prac.na DPP-daň.uznatelnost nákl.
      § 24/2/zh) ZDP
      § 155 ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).