Hlavní navigace

Pouze adresa provozovny na dokladech ?

  • (neregistrovaný) 90.177.125.---

    22. 7. 2013 11:48

    Dobrý den, firma ( s.r.o.) zřídila provozovnu a chce na daňových dokladech uvádět pouze adresu provozovny. Je to možné, nebo je nutná i adresa sídla společnosti ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2013 12:23

      v.e.n.d.y.

      Re: pouze adresa provozovny na dokladech
      Pokud to mají být daňové doklady, musíte uvádět sídlo firmy, provozovnu tam psát můžete také, ale rozhodující je sídlo.

    • 22. 7. 2013 12:42

      JankaJ (neregistrovaný) 90.177.125.---

      Re: pouze adresa provozovny na dokladech
      Děkuji. Na vystavených fakturách budou psát obě,. Jednalo se teď o faktury přijaté, jakou fakturační adresu dát dodavatelům. Dáme tedy adresu sídla a požádáme o zasílání na provozovnu.
      Děkuji za odpověď

    • 22. 7. 2013 12:52

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: pouze adresa provozovny na dokladech
      Sídlo pro účely DPH :
      §4
      j) sídlem u osoby povinné k dani adresa místa jejího vedení, kterým se rozumí místo, kde jsou přijímána zásadní rozhodnutí týkající se řízení osoby povinné k dani, popřípadě místo, kde se schází její vedení; nemá-li fyzická osoba místo svého vedení, rozumí se sídlem u této osoby místo jejího pobytu,
      již nemusí být shodné s OR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).