Hlavní navigace

Následné souhrnné hlášení - prosím

 • (neregistrovaný) 90.179.184.---

  23. 7. 2013 10:44

  dobrý den, při podání následného SH z důvodu opravy chybného údaje, se uvádí pouze ten jeden špatný řádek jako storno a následně opravený nový řádek, nebo kompletní celé původní SH se všemi řádky - chybný storno a nový s opravenými údaji?
  mockrát děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2013 12:07

   Bětka+ (neregistrovaný) 90.179.145.---

   Re: následné souhrnné hlášení - prosím
   Vkládám odpověď z minulých diskuzí :
   z pokynů GFŘ pro vyplnění
   Následným souhrnným hlášením se opravují údaje, které plátce uvedl v předchozích podáních (souhrnném hlášení nebo následném souhrnném hlášení) vztahujících se k danému kalendářnímu měsíci/čtvrtletí. Opravou údajů se rozumí vložení nového řádku (v případě, že předchozí podání tento řádek vůbec neobsahovalo), storno řádku z předchozích podání (v případě, že v předchozím podání tento řádek neměl být vůbec uveden) a oprava údajů řádku z předchozích podání.
   Oprava údajů se provádí:
   - vložením nového řádku vyplněním všech požadovaných údajů,
   - stornováním řádku z předchozích podání proškrtnutím křížkem ve sloupci označeném storno řádek. Do následného souhrnného hlášení se ve stornovaném řádku vyplní všechny údaje vyplněné v původním řádku,
   - opravou údajů řádku u předchozího podání stornováním původního řádku a vložením nového bezvadného řádku (viz příklad níže).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).