Hlavní navigace

Paušální výdaje - mandátní smlouva

  • (neregistrovaný) 78.102.82.---

    21. 2. 2012 20:38

    Dobrý den,
    prosím o radu, v jakém poměru uplatnit paušální výdaje u akvokáta, který podniká na základě mandátní smlouvy?
    Předem díky za odpověd.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2012 0:04

      bez přezdívky

      Dobrý den,

      advokátní činnost je tzv. jiné podnikání podle zvláštních předpisů (§ 7 odst. 1 písm. c) zákona o daních z příjmů). Sazba paušálních výdajů je tedy 40 %.

      Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).