Hlavní navigace

agentura práce a ČID

  • (neregistrovaný) 217.117.216.---

    24. 7. 2013 0:18

    jsem zaměstnána přes agenturu práce a nyní mi byl přiznán ČID. Rozváže semnou agentura pracovní poměr ,když jsem důchod získala až v době pracovního poměru a i když smlouvu mám jen na půl roku(2 měsíce již pracuji)?Pokud ano,mám se tedy hlásit na ÚP nebo na sociálním odboru o doplácení příjmu k důchodu?Mám na něco nárok v případě ztráty zaměstnání kvůli ČID?Nemám odpracován rok pro nárok na podporu v nezaměstnanosti.Děkuji.Jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2013 14:12

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: agentura práce a ČID
      Přiznání invalidního důchodu není ještě důvodem k ukončení pracovního poměru, záleží na posudku závodního lékaře. Kdyby ale pracovní poměr skončil, tak na ÚP se přihlásit můžete i když nemáte zatím nárok na podporu a můžete se informovat o tom, na jaké dávky byste měla potom nárok

    • 24. 7. 2013 14:32

      VH

      Re: agentura práce a ČID
      Agentura práce nesmí dočasně přilovat mj. zaměstnance se zdravotním postižením, závodní lékař s tím nemá nic společného. Agentura by měla nabídnout dohodu o rozvázání pracovního poměru a pokud tazatelka nebude souhlasit, dát jí výpověď z pracovního poměru z důvodu, že nesplňuje předpoklady stanovené právními předpisy (§ 52 f) ZP). Okolnost, že se stala osobou se zdravotním postižením až v průběhu pracovního poměru, nemá na postup agentury coby zaměstnavatele žádný vliv. Rozhodující není ani délka PP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).