Hlavní navigace

Nepodané přiznání k dph - pokuta

  • (neregistrovaný)

    24. 7. 2013 8:49

    Dobré ráno,
    mám otázku k přiznání k dph, pokud se podá např. s týdenním zpožděním, jakou pokutu může FÚ vyměřit? Někde jsem četla že 0,05 % z vypočtené daně. Je to tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2013 8:55

      monskas (neregistrovaný)

      Re: Nepodané přiznání k dph - pokuta
      Za opožděné podání daňového tvrzení (dříve přiznání) 5 pracovních dnů či méně sankce není. Dřívější nemilosrdné pokuty 500 Kč byť za jediný den zpoždění zrušila novela daňového řádu od 1.1.2013.

      Za opožděné podání daňového přiznání delší než pět pracovních dnů dostaneme pokutu za každý den prodlení 0,05 % vyměřené daně (nebo nadměrného odpočtu). Pokud jsme měli ztrátu, dělá pokuta 0,01 % daňové ztráty.

      Maximálně však můžeme dostat pokutu 5 % daně, nadměrného odpočtu nebo daňové ztráty. Maximální pokuta je 300.000 Kč. Pokutu správce daně nepředepíše, je-li nižší než 200 Kč.

    • 24. 7. 2013 8:58

      monskas (neregistrovaný)

      Re: Nepodané přiznání k dph - pokuta
      Omlouvám se , to platí pro tvrzení, oprauji :
      Pokud daňové přiznání nepodáme vůbec, a to ani dodatečně (typicky na výzvu správce daně), zaplatíme pokutu nejméně 500 Kč, ať už je naše daňová povinnost nebo nadměrný odpočet jakýkoliv, třeba nulový.
      Pokud pozdě zaplatíme některou daň, nebo ji zaplatíme v nižší částce, zaplatíme úrok z prodlení za každý den opoždění. Úrok se počítá z roční výše repo sazby ČNB zvýšené o 14 %, platné pro první den příslušného kalendářního pololetí.

      Úrok z prodlení se uplatní nejdéle za 5 let prodlení a nepředepíše se, pokud nepřesáhne u jedné daně za jedno zdaňovací období 200 Kč.

      Příklad výpočtu: dlužná částka x (repo sazba+14 procentních bodů) x (dny v prodlení/360)

      První čtyři pracovní dny prodlení se nepostihují.

    • 24. 7. 2013 9:05

      ppaja11 (neregistrovaný)

      Re: Nepodané přiznání k dph - pokuta
      Moc děkuji. A prosím ještě jaký je rozdíl mezi daňovým přiznáním a tvrzením? Není to to samé?

    • 24. 7. 2013 9:23

      monskas (neregistrovaný)

      Re: Nepodané přiznání k dph - pokuta
      Já už dnes "blbnu " a to je teprve 9:00 hod :D
      Samozřejmě je to to samé....Poslala jsem Vám pokuty za pozdní podání, nepodání vůbec a výpočet úroků z plateb. Omlouvám se tedy ještě jednou.

    • 24. 7. 2013 9:45

      ppaja11 (neregistrovaný)

      Re: Nepodané přiznání k dph - pokuta
      Nevadí, aspoň v tom mám už jasno :-) A ještě jednou děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).