Hlavní navigace

Osobní automobil - DPH

  • (neregistrovaný) 90.183.41.---

    24. 7. 2013 12:09

    Dobrý den, mohu si uplatnit nárok na odpočet u osobního vozidla ?

    cena bez DPH je cca 420 000,00 Kč, je ještě nějaký limit u osobních vozidel? A jak to bude s daňovými odpisy? mohu si navýšit daňový odpis v prvním roce o 10% vstupní ceny ? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2013 12:16

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Osobní automobil - DPH
      plný jen, pokud bude auto používáno pouze pro služební účely
      daňový odpis zvýšený o 10% můžete použít pouze u OA pro taxislužbu, silniční motorovou dopravu - viz §31 odst. 5 ZDP
      v PSP je ale tisk. č. 1004, u kterého je pozměňovací návrh na mimořádný odpis u majetku pořízeného po 1.7.2013, tak uvidíme, jestli to bude nakonec platit

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).