Hlavní navigace

Přenesená DPH

  • (neregistrovaný) 90.176.112.---

    25. 7. 2013 14:32

    Dobrý den, prosím o rychlou radu.
    Mám tu fakturu od neplátce DPH. Fakturuje nám montáže vodovodních řádů na stavbě.
    Mám fakturu zaúčtovat jako přenesenou DPH??
    chce ji hned zaplatit a já nevím.

    Díky předem M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 7. 2013 14:35

      Lenice2310 (neregistrovaný) 81.200.48.---

      Re: přenesená DPH
      Účelem tohoto režimu je přenesení povinnosti plátce (poskytovatele plnění) přiznat a zaplatit daň na výstupu za uskutečněné zdanitelné plnění s místem plnění v tuzemsku v zákonem stanovených případech na plátce, který toto zdanitelné plnění přijal (příjemce plnění). Detailně daný režim upravuje § 92a – 92e zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o DPH“).

    • 25. 7. 2013 18:28

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: přenesená DPH
      Pěkně vysvětleno, jen škoda, že ta faktura není v režimu PDP ;-)

    • 25. 7. 2013 16:33

      v.e.n.d.y.

      Re: přenesená DPH
      Pamatujte si tři základní podmínky přenesení DP.
      1) já jsem plátce
      2) on je plátce
      3) předmět plnění slouží k ekonomické činnosti a spadá do požadovaných kodů ...
      ...takže od neplátce DPH celé do nákladů a mimo přiznání DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).