Hlavní navigace

úp, zpětné ukončení evidence

• (neregistrovaný) 88.100.33.---

28. 7. 2013 18:16

Po ukončení studia na VŠ jsem se zaevidovala na ÚP, při evidenci jsem pravdivě přiznala, že mám nekolidující zaměstnání. V červenci jsem evidenci na ÚP zhodnotila jako nevýhodnou a rozhodla se požádat o ukončení evidence. Referentka ÚP mi na žádost o ukončení evidence odpověděla, že evidenci mi ukončí zpětně k 15. červenci, ale musím jí doložit potvrzení o příjmu z nekolidujícího zaměstnání za CELÝ červenec, přičemž můj příjem musí být nejvíc 4000 Kč. Tento požadavek splňuji a potvrzení doručím. Není mi ale jasné, co mám dělat v případě, že si do konce července najdu brigádu, mám i tuto hlásit a doložit příjem z ní, když smlouva bude uzavřena např. 29. července, ale evidence mi bude zpětně ukončena k 15. červenci?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2013 22:29

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Re: úp, zpětné ukončení evidence
      Pokud budete mít zpětně ukončenu evidenci k 15.červenci, dokládáte příjem jenom do 15.července. ÚP už od ukončení evidence vůbec nemusí zajímat, kolik si vyděláte.

• 28. 7. 2013 22:49

mtom (neregistrovaný) 88.100.33.---

To potvrzení prý mám být za celý červenec...

• 28. 7. 2013 23:07

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Nechci vám brát iluze o odbornosti úřednic na ÚP, ale pokud sama chcete zpětně odhlásit k 15.červenci, do toho, kolik si vyděláte poté, co už nejste v evidenci na ÚP, jim opravdu nic není. Vy jste povinna dokládat příjem z nekolidujícího zaměstnání, a takové zaměstnání je to, které trvá po dobu evidence na ÚP (a samozřejmě splňuje podmínky). Pokud nejste v evidenci ÚP, nejde o nekolidující zaměstnání a tudíž výši příjmu nejste povinna dokládat. Možná jde spíš o to, že pokud donesete příjmy do konce července, a budou max. 4000 Kč, není potřeba evidenci na ÚP zpětně rušit. Což se vám pravděpodobně ona referentka bude snažit vysvětlit, pravděpodobně má víc práce se zrušením evidence zpětně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).