Hlavní navigace

Příjmy zahraničí

  • (neregistrovaný) 90.180.219.---

    6. 8. 2013 11:25

    Loni jsem celý rok pracoval ve Francii jako zaměstnanec. V ČR jsem byl jen v létě 3 měsíce a to jsem podnikal. Jsem tedy považován za nerezidenta a zde zdaňuji pouze české příjmy?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2013 11:51

      Filip (neregistrovaný) 90.180.219.---

      Re: Příjmy zahraničí
      Bydliště mám v ČR, ale četl jsem, že pokud jsem žil v ČR, ale po dobu kratší než 6 měsíců v zdaňovacím období, pak nejsem v ČR považováni za daňového rezidenta a platím zde pouze daň z tuzemských příjmů

    • 6. 8. 2013 12:51

      mirka.p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Příjmy zahraničí
      Zákon o dani z příjmů v §2 říká že rezidentem v ČR je ten, kdo zde má bydliště, nebo se zde obvykle zdržuje. Je tam nebo, takže stačí, že zde máte bydliště.
      Teprve další odstavec hovoří o těch osobách, kterých se netýká bydliště nebo zdržování, že mají u nás povinnost přiznat jen příjmy získané na území ČR, ale to se vás netýká...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).