Hlavní navigace

Zálohová fa. a DPH

  • 88.103.146.---

    8. 8. 2013 14:31

    Dobrý den
    prosím pěkně pokud někdo v tomhle parnu sedí u PC a bude vědět odpověď budu vděčná.
    -říjen 2012 vystavená zál.fa.na zboží na částku 8400 (7000 zákl.,DPH 20% 1400)-DPH se neodvedlo
    -zákazník uhradil v listopadu 2012 1/2 faktury =4200Kč
    -vystaven na úhradu daň.doklad s DUZP listopad na částku 4200kč(3500
    základ+700 20%dph)-dph odvedeno jen v částce 700Kč.
    Letos v žádá zákazník z důvodu nedodání zboží dobropis na těch 4200Kč.
    Můžu vystavit opravný doklad k původnímu z 20% DPH,když je nyní 21% a s jakým datem ???
    Snad jsem to napsala k porozumnění.Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2013 15:02

      Man (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: zálohová fa. a DPH
      Dobropis DUZP - datum, kdy jste na to přišli - tj. nejspíš srpen 2013. Ale protože se to váže k DPH 20% - budete dávat rovněž 20% DPH. Tolik kolik si od státu vzal - také musí vrátit a vy také.
      v Opravném daňovém dokladu by mělo být napsáno, k jakému dokladu se to váže a i popsáno proč se vystavuje opr.daň.dokl.
      Zákon o DPH - § 42 - v bodě 4 to máte popsáno - 20% .....

    • 8. 8. 2013 15:08

      vematr

      Re: zálohová fa. a DPH
      >>Dobrý den
      >>prosím pěkně pokud někdo v tomhle parnu sedí u PC a
      >>bude vědět odpověď budu vděčná.
      >>-říjen 2012 vystavená zál.fa.na zboží na částku 8400
      >>(7000 zákl.,DPH 20% 1400)-DPH se neodvedlo
      >>-zákazník uhradil v listopadu 2012 1/2 faktury
      >>=4200Kč
      >>-vystaven na úhradu daň.doklad s DUZP listopad na
      >>částku 4200kč(3500
      >>základ+700 20%dph)-dph odvedeno jen v částce 700Kč.
      >>Letos v žádá zákazník z důvodu nedodání zboží
      >>dobropis na těch 4200Kč.
      >>Můžu vystavit opravný doklad k původnímu z 20%
      >>DPH,když je nyní 21% a s jakým datem ???
      >>Snad jsem to napsala k porozumnění.Děkuji za odpověď.
      >
      >Dobropis DUZP - datum, kdy jste na to přišli - tj.
      >nejspíš srpen 2013. Ale protože se to váže k DPH 20% -
      >budete dávat rovněž 20% DPH. Tolik kolik si od státu
      >vzal - také musí vrátit a vy také.
      >v Opravném daňovém dokladu by mělo být napsáno, k
      >jakému dokladu se to váže a i popsáno proč se vystavuje
      >opr.daň.dokl.
      >Zákon o DPH - § 42 - v bodě 4 to máte popsáno - 20%
      >.....Děkuji mooooc jste nejhodnější

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).