Hlavní navigace

Prohlášení a narození dítěte

  • (neregistrovaný) 90.177.237.---

    12. 8. 2013 15:49

    zaměstnanci se narodilo dne 23.7.2013 dítě. od 29.7-9.8.2013 celozávodní dovolenou. neměl možnost předat dříve než dnes 12.8.2013 kopii rodného listu. jsme ochotni mi slevu na dítě dát. jeho přítelkyně se kterou žíjí ve stejné domácností (trvalé bydliště) nemá žádného zaměstnavatele. takže musí ona napsat sama, že čestné prohlášení že daň neuplatňuje. je to opravdu tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 8. 2013 15:56

      lucík1601 (neregistrovaný) 90.177.237.---

      Re: Prohlášení a narození dítěte
      Dobrý denm¨, žádám Vás o radu >zaměstnanci se narodilo dne 23.7.2013 dítě. od
      >29.7-9.8.2013 celozávodní dovolenou. neměl možnost předat
      >dříve než dnes 12.8.2013 kopii rodného listu. jsme
      >ochotni mi slevu na dítě dát. jeho přítelkyně se kterou žíjí
      >ve stejné domácností (trvalé bydliště) nemá žádného
      >zaměstnavatele. takže musí ona napsat sama, že čestné
      >prohlášení že daň neuplatňuje. je to opravdu tak?

      předem děkuji za odpovědi

    • 12. 8. 2013 16:13

      .... (neregistrovaný) 77.48.17.---

      Re: Prohlášení a narození dítěte
      v zákoně o daních z příjmů se píše jenom o potvrzení zaměstnavatele, když ho nemá, nemůže ho doložit, v prohlášení otec dítěte prohlašuje, že neuplatňuje současně někdo jiný, ale když vám prohlášení manželka napíše, nic se tím nezkazí, zvýhodnění uplatníte už za červenec

    • 13. 8. 2013 7:52

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Prohlášení a narození dítěte
      Na předložení rodného listu má 30 dnů (§ 38 k), takže nejde o vaši ochotu, ale povinnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).