Hlavní navigace

Invalidní důchodce a zdravotní od 1.8.

  • (neregistrovaný)

    13. 8. 2013 14:56

    Od 1.8. se zvedla minimální mzda na 8500 Kč, tzn, že když si zaměstnenc čerpá neplacené volno, tak zdravotní se počítá z této částky. A invalidní důchodce bude také platit zdravotní pojištění a to z 8000 Kč co má mít minimální mzdu? V novém nařízení vlády jsem to tak pchopila, rozumím tomu dobře ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 8. 2013 16:12

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Invalidní důchodce a zdravotní od 1.
      Invalidní důchodce, když čerpe neplacené volno, tak za dny neplac. volna neplatí ZP, je za něj plátcem stát. Invalidní důchodce i při nižším výdělku platí ZP z dasažené mzdy, nedopočítává se.
      Myslím, že jste to překombinovala.

    • 14. 8. 2013 7:44

      Milka (neregistrovaný)

      Re: Invalidní důchodce a zdravotní od 1.
      v Nařízení vlády od 1.8. zákon č. 210/2013 je že invalidní důchodce musí mít minimální mzdu 8000. Tak jak to tedy je vysvětlí někdo ?

    • 14. 8. 2013 8:09

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Invalidní důchodce a zdravotní od 1.
      Minimální mzda pro invalidu je 8000,-, to je pravda. Minimální vyměřovací základ ZP se na pojištěnce státu nevztahuje, takže při neplaceném volnu nic neplatí.
      § 3, odst. 6 zákona 592/1992
      § 7, zákona 48/1997

    • 14. 8. 2013 8:27

      Milka (neregistrovaný)

      Re: Invalidní důchodce a zdravotní od 1.
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).