Hlavní navigace

Neuhrazená pohledávka

• (neregistrovaný) 78.45.208.---

22. 2. 2012 23:02

dobrý den posím o radu

dne 10.3.2009 jsem se stal jednatelem firmy s.r.o.(zapsáno do obchodního rejstříku 31.3.2009)vymazáno 6.1.2010 22.12.2009 za přítomnosti notáře byla tato firma převedena na nového jednatele (zapsán do obch.rejstříku 6.1.2010)
    u převodu firmy na nového jednatele jsme se dohodli že fakturu za notářské práce uhradí firma (již pod vedením nového jednatele).
    dnes  po dvou letech 22.2.2012 mi přišla upomínka na neuhrazenou fakturu za provedené notářské práce spojené s převodem firmy.
    tato faktura byla vystavena 8.1.2010  se splatností 18.1.2010
    kdy jsem již nebyl jednatelem a neměl jsem možnost zkontrolovat  uhrazení této faktury.
    na nového jednatele firmy nemám kontakt. a nyní zjišťuji že tuto fakturu pravděpodobně neuradil a pokud jí uhradil v mezidobí nemam jak notáři doložit její uhrazení.
    nevím zda mám povinnost tuto fakturu uhradit už jako fyzická osoba,nebo pod hlavičkou firmy a zda tuto povinnost vlastně mám vzhledem k tomu že již dva roky s firmou nemam nic společného.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2012 14:46

bez přezdívky

Dobrý den, promlčecí lhůta ještě neuběhla, závazek tedy musí uhradit objednatel notářských služeb, což je zpravidla společnost, která noářský zápis objednává. I když jste notářský zápis objednal Vy, činil jste tak předpokládám jako jednatel zmiňované společnosti a jedná se tedy o závazek společnosti, nikoliv o Váš závazek. Otázkou samozřejmě je, jestli je faktura vystavena na společnost nebo na Vás jako fyzickou osobu. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).