Hlavní navigace

Přečerpaná dovolená

  • (neregistrovaný) 80.82.146.---

    20. 8. 2013 17:39

    Dobrý den, prosím o radu. Pokud má někdo přečerpanou dovolenou musím odvést za tyto dny ZP. Kdo platí ZP? Zaměstnanec 4,5% a zaměstnavatel 9% nebo je možno sepsat se zaměstnancem, že mu z přečerpané dovolené sáhneme 13,5%, které bude platit on, tak jak to je u neplaceného volna? Vždy jsem brala, že po dohodě stáhneme zaměstnanci 13,5%, ale mám nový program, kde u přečerpané dovolené není možnost nastavení, automaticky zaměstnanec zaplatí 1/3 a zaměstnavatel 2/3 na ZP a programátor mi tvrdí, že je to správně. Jaký na to máte názor? Děkuji za konzultaci.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2013 23:25

      VH

      Re: přečerpaná dovolená
      Přečerpaná dovolená se sice pro účely ZP posuzuje jako neplacené volno, ale zaměstnavatel toto neplacené volno zaměstnanci neposkytuje, jak předpokládá § 9 z. č. 48/1997 Sb. Tím, že není naplněno slovo "poskytl", bych dovodila, že dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem možná není = dávám za pravdu vašemu programátorovi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).