Hlavní navigace

Finanční bonusy bez DPH

  • (neregistrovaný) 93.153.9.---

    23. 2. 2012 8:49

    Dobrý den,

    chtěla bych Vás požádat o radu ohledně opravných daň. dokladů.

    Naše firma provozuje zemědělskou výrobu a dostáváme věrnostní bonusy. Bohužel já jsem začínající účetní a nemám s nimi žádnou zkušenost. Nyní mi došel opravný daň. doklad - finanční bonus na osivo v prodejním období 2011. Na dokladě je sice napsán datum UZP k poslednímu dni roku 2011 (dodavatel je plátce DPH), ale zaráží mě, že finanční bonus je napsán jako osvobozená sazba bez DPH. Nemělo by se z finančních bonusů také odvádět DPH? Je doklad špatně vystaven?

    Děkuji Vám za Vás čas a jsem s pozdravem

    Petra V.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2012 12:21

      bez přezdívky

      Finanční bonus je osvobozen od DPH, jedná se o finanční činnost, která je osvobozena - § 54 zákona o DPH. Doklad je vystaven v pořádku.
      Jenom upozornění, jelikož je zdanitelné plnění 2011, je nutno účtovat do roku 2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).