Hlavní navigace

Faktura ze zahraničí v rámci EU

  • (neregistrovaný) 46.33.119.---

    26. 8. 2013 12:41

    Dobrý den,

    Na přijaté faktuře z Německa za materiál mám vyčísleno VAT 0. Znamená to, že si ve svém účetnictví jako plátce nemůžu DPH vyměřit - tzn. přiznat a zase odpočítat?

    Na přijaté faktuře ze Slovenska za přepravu k nám do ČR máme text oslobodeno od DPH dle § 15 Zákona č 222/04, zde nebudu také přiznávat a odpočítávat DPH v rámci svého účetnictví?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2013 13:34

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Faktura ze zahraničí v rámci EU
      >Dobrý den,
      >
      >Na přijaté faktuře z Německa za materiál mám vyčísleno
      >VAT 0. Znamená to, že si ve svém účetnictví jako
      >plátce nemůžu DPH vyměřit - tzn. přiznat a zase odpočítat?
      >
      pokud je na faktuře dič Německa, tak ř. 3a 43

      >Na přijaté faktuře ze Slovenska za přepravu k nám do
      >ČR máme text oslobodeno od DPH dle § 15 Zákona č
      >222/04, zde nebudu také přiznávat a odpočítávat DPH v rámci
      >svého účetnictví?

      ř. 5 a 43

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).