Hlavní navigace

Výpověď pro nadbytečnost

 • (neregistrovaný) 109.80.128.---

  28. 8. 2013 7:12

  Dobrý den, prosím Vás o kontrolu výpovědi. Byla tady zaměstnaná paní, která se má vrátit po rodičovské dovolené. Majitel pro ni práci nemá a chce ji dát výpověď.Poprvé když šla na mateřskou dovolenou dne 22.6. 2007 tak na její místo nastoupila jedna paní, ale ve smlouvě to uvedené nebylo,paní na MD měla smlouvu na Pomocné administrativní práce a ta druhá paní na účetní – mzdová účetní, počítalo se,že bude víc účetních, takže paní byla přijata na dobu neurčitou, jenže pak ve firmě A nebyla žádná účetní od 01. 02. 2008, protože zastupující paní podepsala dohodu o rozvázání pracovního poměru.Od 01. 05. 2012 byly přijaty na firmu A čtyři.Jedna hlavní účetní,účetní, mzdová a personální účetní a skladová účetní, kde měly smlouvy do konce roku 2012. Protože, jim ubylo práce a bylo méně zakázek museli se propustit i další zaměstnanci a propustila se i skladová účetní ( jen se neobnovily smlouvy) skončila jim doba určitá. Účetní šla na místo skladové účetní a hlavní účetní a mzdová – personální si rozdělily práci účetní. Pro tuto paní, která se má vrátit po 6. Letech z druhé rodičovské dovolené práci nemáme a proto jí chceme dát výpověď. Může ji dát zaměstnavatel A výpověď pro nadbytečnost s tříměsíčním odstupným, ona měla smlouvu jako Pomocná administr. pracovnice a teď jsou ve firmě jen ty tři účetní ? A celá struktura firmy se za tu dobu změnila?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 8. 2013 7:34

   jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

   Re: Výpověď pro nadbytečnost
   Jelikož jste na jají místo - pomocná administrativní pracovnice nikoho nepřijali, tato pracovní pozice během její rodič. dovolené zanikla, pak můžete dát výpověď pro nadbytečnost.

  • 28. 8. 2013 10:51

   VH

   Re: Výpověď pro nadbytečnost
   Zákoník práce zmiňuje jako důvod výpovědi rozhodnutí zaměstnavatele o org. změně, nikoliv to, že určité pracovní místo není obsazeno. To si opravdu myslíte, že pracovní místo "zanikne" tím, že není obsazeno?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).