Re: Exekuce-nepřednostní pohledávka
Dekuju moc,muzete mi prosim jeste vypocet vysvetlit?Proc 9715-9097?Ten zbytek uz jsem si odvodila,ale tenhle vypocet nemuzu nejak odvodit.
>
>Na exekuci pošlete 3 650,-Kč.
>15 780 - 6065 = 9 715
>9715 - 9097 = 618
>9 097 : 3 = 3032
>3 032 + 618 = 3 650
Re: Exekuce-nepřednostní pohledávka
9 097 je částka nad kterou se sráží vše.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
31. 8. 2013 0:22
Dobrý den, můžete mi prosím pomoci s výpočtem exekuce nepřednostní pohledávky?
Zaměstnanec je sám, bez manželky, bez dětí a celková výše exekuce je 11 865,- Kč. Čistou mzdu má 15 780,- Kč.
Vím, že mu nemůžu srazit nezabavitelnou částku na něj ve výši 6 065,- Kč. A všechno ostatní mu můžu srazit? Tzn. 9 715,- Kč? Nebo mu ještě něco nechám? Když jsem to zadala do kalkulačky, tak tam je ještě políčko k zaškrtnutí "Nezapočítávat základní nezabavitelnou částku na jednotlivce" a to nevím, jestli mám nebo nemám zaškrtnout. Příjmy jiného zaměstnavatele nemá, jen u nás. Když nezaškrtnu, tak my vyjde, že mu můžu srazit jen 3 032,- Kč jako nepřednostní a 618,- Kč jako částku bez omezení (tu můžu srazit celou???) a když to zaškrtnu, tak mi vyjde, že můžu srazit 3 032,- Kč jako nepřednostní a 6 683,- Kč jako bez omezení - tj. tedy dohromady těch 9 715,- Kč. Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, ale nevím si s tím rady.