Hlavní navigace

Po mateřské - ÚP mohu si přivydělat?

• (neregistrovaný) 88.102.112.---

2. 9. 2013 15:27

Bude mi končit mateř.dovolená po 4 letech anemám hlídání, takže těžko hledám práci. Ale mohu chodit na pár hodin v týdnu balit - výdělek za měsíc asi 2300,- Kč. Můžu si přivydělat? Pojištění za mě neplatí jen srážkovou daň. Co pro to musím udělat a čeho vyvarovat?
    Děkuju moc za pomoc!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2013 15:33

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Po mateřské - ÚP mohu si přivydělat?
      Pokud budete vedena na ÚP, můžete si přivydělat měsíčně do 4 250,-Kč. To, že pracujete, musíte nahlásit na ÚP nejpozději v den nástupu. U zaměstnavatele si podepište prohlášení a nebudete mít srážkovou daň, daň bude zálohová a vyjde nulová.

• 2. 9. 2013 15:36

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Předpokládám, že je to tak, že jste doteď pobírala rodičák, ale zaměstnavatele nemáte. Pokud byste z ÚP pobírala podporu, tak si přivydělat nemůžete. Když nebudete brát podporu, přivydělat si můžete, do poloviny minimální mzdy hrubého měsíčně (od 1.8. je minimální mzda 8500 Kč). Z DPP do 10ti tisíc se pojištění nesráží. Podepište daňové prohlášení a nebude Vám ani srážená žádná daň (přesněji řečeno - od vypočítané daně bude odečtena sleva na poplatníka, takže daň bude nulová). Takže byste mohla mít co hrubého, to čistého.

• 2. 9. 2013 15:58

Lud (neregistrovaný) 88.102.112.---

>>Bude mi končit mateř.dovolená po 4 letech anemám
      >>hlídání, takže těžko hledám práci. Ale mohu chodit na
      >>pár
      >>hodin v týdnu balit - výdělek za měsíc asi 2300,- Kč.
      >>Můžu si přivydělat? Pojištění za mě neplatí jen
      >>srážkovou daň. Co pro to musím udělat a čeho
      >>vyvarovat?
      >>Děkuju moc za pomoc!
      >
      >Předpokládám, že je to tak, že jste doteď pobírala
      >rodičák, ale zaměstnavatele nemáte. Pokud byste z ÚP
      >pobírala podporu, tak si přivydělat nemůžete. Když
      >nebudete brát podporu, přivydělat si můžete, do poloviny
      >minimální mzdy hrubého měsíčně (od 1.8. je minimální mzda
      >8500 Kč). Z DPP do 10ti tisíc se pojištění nesráží.
      >Podepište daňové prohlášení a nebude Vám ani srážená
      >žádná daň (přesněji řečeno - od vypočítané daně bude
      >odečtena sleva na poplatníka, takže daň bude nulová).
      >Takže byste mohla mít co hrubého, to čistého. Takže udělat Dohodu o provedení práce, (na každý měsíc? aby mi vypláceli měsíčně odměnu?), zaměstnavatel to jistě ví, ale na co mám být připravená! (nebudou mi platit ani nemoc, ani svátky,že?). Co ode mne bude chtít ÚP? Moc díky!

• 2. 9. 2013 16:10

xxxx (neregistrovaný) 194.228.20.---

a nebylo by lepší se odhlásit z UP a oznámit pojiš'tovně, že pečujete o dítě do 7let, tím za vás platí stát ZP, SP ne, to je dobrovolné, ale když budete na UP, tak se vám SP také nebude počítat. navíc, jestli budete pečovat o dítě do 7let, tak si můžete přivydělat kolik chcete, slevu na poplatníka můžete podepsat také, podle mého názoru je to lepší než UP. Je sice pravda, že doby, kdy vám UP dával nabídky práce už dávno zkončily, ale na UP jste přece z důvodu, že si hledáte práci. To je můj názor, možná mi ho někdo vyvrátí, že UP je lepší, a tak budu zase chytřejší.

• 2. 9. 2013 16:26

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

V podstatě souhlas, akorát aby se mohla na své ZP zaregistrovat jako osoba celodenně pečující o dítě do 7 let, nesměla by to dítě dávat na celý den do školky. A evidence na ÚP se z nějaké části započítává jako doba odpracovaná do důchodu.

• 2. 9. 2013 16:35

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Ano, doba s podporou z 80% a doba bez podpory v tomto mladém věku 1 rok. Ovšem, bude-li to platit, až půjde žádat o důchod, nikdo neví. Já osobně bych zůstala v evidenci ÚP do chvíle, než bych našla práci za víc jak 4250,- Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).