Hlavní navigace

Odborníci na pracovní dobu prosím?

 • (neregistrovaný)

  2. 9. 2013 16:01

  Dobrý den, prosím Vás chci se zeptat, může být na konci měsíce u pružné prac. doby zaměstnanec v mínusu? Zaměstnanci chybí 1,5 hodiny a teď opravdu nevím, jak se toto řeší. U normální prac. doby nesmí, ale u pružné si fakt nejsem jistá? Poradíte prosím někdo? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 9. 2013 22:36

   RenataH (neregistrovaný)

   Re: odborníci na pracovní dobu prosím?
   Pružná pracovní doba spočívá v tom, že si zaměstnanec sám může určit, kdy přijde do práce a kdy z ní odejde, ale měl by odpracovat každý den daných 8 hod (resp. 7,5, příp. má-li sjednáno jinak, pak jiný počet hod.). Takže podle mého by v mínusu být neměl.

  • 3. 9. 2013 7:51

   KateřinaBaš (neregistrovaný)

   Re: odborníci na pracovní dobu prosím?
   No to právě nevím, vždyť je určena základní doba a tam člověk musí být a ten zbytek prac. doby už snad nemusí, ale za měsíc by měl odpracovat ten daný počet hodin, to si myslím. Ale jak je to, když je vyrovnávací období 26 týdnů, což u pružné prac. doby taky může být, tedy že by měl za těch 26 týdnů splnit danou prac. dobu, což je náš případ, tak právě nevím, zda může nebo nemusí mít na daný měsíc naplánovaný počet hodin a v případě, že nemá, tak jak postupovat? Děkuji za rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).