Hlavní navigace

Sazba DPH

• (neregistrovaný) 93.99.63.---

24. 2. 2012 0:16

Dobrý den,podnikám v oboru vodoinstalatérství- topenářství a při této činnosti také provádím opravy a pravidelné roční prohlídky(servisy) plynových spotřebičů (kotlů).Chtěl jsem se zeptat,jakou daň účtovat při pravidelné prohlídce,opravě,nebo u nového uvedení spotřebiče do provozu v případě že je tato činnost prováděna v rodinných domech či bytech dle §48.
    Jak mi bylo již dříve sděleno výrobcem kotlů,opravou se rozumí montážní práce a proto v takovém případě bude účtována snížená sazba,ale je nové uvedení do provozu a servis to samé?
    A ještě mám dotaz:
    Pravidelné prohlídky provádím též pro Obecní úřad,který je plátcem (jen na ekonomickou činnost) a je vlastníkem domů s pečovatelskou službou ve kterých jsou bytové jednotky pro seniory a obec jim tyto byty pronajímá.Jsou tam také společné prostory včetně kotelny ve které tuto činnost provádím.Jaká zde bude sazba DPH? Je mi jasné,že bych měl mít od obce objednávku včetně výše sazby,nebo zda bude účtávono v režimu reverse charge. Ale ani oni nemají jasno.Proto se na Vás obracím touto cestou a předem děkuji za odpověď.S přáním hezkého dne Roman

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2012 18:57

User (neregistrovaný) 89.24.48.---

1. Pokud je to revize společně s instalací tak je to ve snížené sazbě. Pokud je to revize samostatně tak v základní.

2. MF ČR naštěstí už jasno má ... pokud to bude samostatná revize tak to je mimo RPDP a v základní sazbě ... pokud je to revize udělaná s instalací tak je to v RPDP a sazba už je vám více méně šumák.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).