Hlavní navigace

Špatně mzda od 1.1.2013 - prosím POMOC!

• (neregistrovaný) 81.30.243.---

6. 9. 2013 11:16

Dobrý den, prosím o radu. Už jsem tu jednou o tom pala. Zaměstnanec má 1.st. invalidity, pracuje na pracovní smlouvu 40 hod. týdně. Ve smlouvě má napsanou hodinovou mzdu 36,10 Kč na hod., smlouva z roku 2009. Mzdu jsme měli od 1.1.2013 zvýšit na 48,10 Kč na hodinu. Bohužel jsem toto zaregistrovala až nedávno. Já vím, moje chyba. Chci to ale napravit, jenže moc nevím jak, proto prosím o pomoc. Čtvrtletně odevzdáváme výkazu na ÚP kvůli příspěvkům na zdravotně postižené.
    Mám od ledna zaměstnanci mzdu v srpnové mzdě opravit a doplatit? A na ÚP dát opravené přehledy, nebo přehledy mám nechat tak a radši do toho nešťourat?
    Nebo to mám všechno nechat tak, nic neopravovat a dát to správně až od srpna, popřípadě od 7/2013 (to se ještě výkazy na ÚP neodevzdávaly)?
    Ještě můžu udělat, že zaměstnanci zkrátíme pracovní úvazek, aby to sedělo na mzdy od 01/2013. To by nebyl problém. Zaměstnavatel to tak chce stejně udělat od srpnové mzdy. Děkuji moc za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2013 14:00

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Špatně mzda od 1.1.2013 - prosím POM
      Já bych sedla a dopočítala mzdu za jednotlivé měsíce (rozdíl do 48,10) od 1-7 a doplatila v této výplatě. Nevím ale, co Vám to udělá ve výkaze pro ÚP, zda se něco tam řídí podle výše vypl. mzdy. Jak k tomu ten chudák přijde, ošidili jste ho , moc tedy na hodinu neměl, nebylo nutné, aby měl to nejnižší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).