Hlavní navigace

ODD a skonto

  • (neregistrovaný) 46.13.10.---

    11. 9. 2013 11:25

    Vyplatili jsme našemu dodavateli úhradu fa dřív než byla splatná a uplatnili jsme si skonto ve výši 5%. Jeden případ byl v červenci, jeden v srpnu. Požadujeme od dodavatele vystavení ODD.
    Bude DUZP den kdy jsme úhradu provedli nebo den přijetí ODD?
    My vlastně musíme odvést z tohoto skonta DPH. Jenže i na několik žádostí dodavatel nereaguje a doklady nemáme. Nevím jestli teď přemýšlím dobře - my bychom to DPH měli vrátit jakoby v červencovém a v srpnovém přiznání. Ale pokud nám dodavatel ODD vystaví pozdě tak nám hrozí penále za pozdě odvedenou daň - pokud je DUZP den naší úhrady
    Proč mi bychom měli doplatit na to, že nám není někdo schopen vystavit doklad a platit Fú penále za pozdní odvod DPH?
    Nebo si sami můžeme vystavit interní doklad a tím tu daň odvést? U PDP prý se musí čekat na doklad od dodavatele. Ale tyto faktury nejsou v režimu PDP.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2013 11:36

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: ODD a skonto
      to že ODD nevystavil je jeho věc !
      Vy máte povinnost DPH odvést i bez dokladu
      § 74 Oprava odpočtu daně
      (1) Je-li provedena oprava základu daně a výše daně podle § 42, která má za následek snížení uplatněného odpočtu daně, je plátce, pro něhož se uskutečnilo plnění, povinen provést opravu odpočtu daně. Opravu plátce provede za zdaňovací období, ve kterém se dozvěděl o okolnostech rozhodných pro vznik povinnosti ji provést. Opravu odpočtu daně plátce prokazuje opravným daňovým dokladem nebo jiným dokladem souvisejícím s opravou, popřípadě jiným způsobem.

    • 11. 9. 2013 11:41

      odd (neregistrovaný) 46.13.10.---

      Re: ODD a skonto
      nebyla jsem si právě úplně jistá jestli mám i sama bez dokladu od nich udělám si interní doklad a basta. Je to firma, kde bych nechtěla dělat účetní ani za nic - pořád jsou s nimi nějaké problémy - pořád mám na stole nějaký jejich nevyřízený doklad. Moc díky, budu mít o starost míň. A jestli to chápu dobře, tím, že nevystaví ODD tak si nemůžou nárokovat zpět DPH?

    • 11. 9. 2013 11:42

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: ODD a skonto
      ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).