Hlavní navigace

Omylem zaslaná platba

  • (neregistrovaný)

    13. 9. 2013 0:14

    dobrý den, omylem jsem zaslala peníze na účet jiné banky. Koho mám žádat o vrácení? Mám oslovit svoji bankou ze které šla platba, nebo tu kam jsem omylem zaslala peníze? Je na to nějaký postup? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2013 8:22

      juklik (neregistrovaný)

      Re: omylem zaslaná platba
      Zašlete na banku, kam jste peníze poslala, dopis, ve kterém budete žádat majitele účtu o vrácení peněz a samozřejmě žádost na banku,aby tento dopis předali majiteli účtu

    • 13. 9. 2013 13:58

      Daniela K. (neregistrovaný)

      Re: omylem zaslaná platba
      Nevím jak ostatní banky, ale např. OB má postup jiný. Pošle se žádost (formulář je na stránkách banky a musí ho podepsat majitel účtu) na svou banku, ze které vaše peníze na chybný účet odešly a vaše banka pak za vás jedná s bankou a majitelem účtu, kterému peníze byly připsány na účet.
      Ještě si zjistěte u vaší banky, jestli peníze skutečně z ní odešly, protože leckdy číslo účtu s nesprávně uvedeným kódem jiné banky se neshoduje s číselnými účty u jiné banky. Pokud by tomu tak bylo, vaše banka vám tyto peníze připíše zpět na váš účet s tím, že peníze nemohly být odeslány na vámi uvedený účet, protože ten neexistuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).