Hlavní navigace

Insolvence a DPH

  • (neregistrovaný) 84.21.112.---

    13. 9. 2013 16:26

    dočetla jsem se, že za určitých podmínek stát vrátí DPH jestliže jde o insolvenci dlužníka. Jedna z podmínek je že pohledávka vznikla 6 měsíců před rozhodnutím soudu o úpadku. Všechny ostatní body splňujeme, ale fakturace od nás byla již v březnu 2012. Rozumím tomu dobře, že tedy nemáme nárok na vrácení DPH? Máte někdo zkušenost? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2013 16:56

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: insolvence a DPH
      § 44 zák. o DPH

      ..." pohledávka, která vznikla NEJPOZDĚJI 6 měsíců před rozhodnutím o úpadku..."

      Rozhodnutí o úpadku 2013 - DUZP 3/2012 - máte nárok na vrácení DPH

    • 13. 9. 2013 17:07

      janka.t. (neregistrovaný) 84.21.112.---

      Re: insolvence a DPH
      tak to je prima, předtím jsem to špatně pochopila. Uvedu v přiznání na řádku 33 s minusem je to tak? děkuji

    • 13. 9. 2013 18:07

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: insolvence a DPH
      Řádek nevím, nám časový test nevyšel a nemohli jsme žádat o vrácení :-(
      Zkuste pročíst pokyny k vyplnění přiznání. Většinou se to z toho dá pochopit.

    • 13. 9. 2013 23:59

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: insolvence a DPH
      No ono je to vidět i přímo na tiskopise... Oddíl III. Doplňující údaje - Oprava výše daně... (§44), řádek 33 Věřitel, ř. 34 Dlužník...

      Takže Vy to uvedete do ř. 33 normálně s plusem a tato částka bude současně zahrnuta do ř. 1 resp. 2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).