Hlavní navigace

Účetnictví lékařům

• (neregistrovaný) 212.4.155.---

16. 9. 2013 13:00

dobrý den, existuje nějaká literatura pro účtování pro lékaře? budu teď mít dva lékaře, kteří přešli na s.r.o., tak ať si můžu něco i nastudovat. Źatím jsem účtovala jen "klasické" s.r.o. a FO. Děkuji moc za jakékoli rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2013 16:38

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: účetnictví lékařům
      Literaturu speiální neznám. Já jsem na počátku čerpala z odborného lékařského časopisu, kde bylo "okénko", kam mohli lékaři psát své dotazy z oblasti účetnictví apod.

Jediný problém vidím v evidenci výnosů: lékař (sro) vystaví fakturu za výkony, pojišťovna některé z nich neuzná (pacient u jiné ZP, nepovolený výkon, špatná četnost apod.). Pak se musí opravit pohledávka. Ale u sro musíte hrát na období - tzn. vyškrtnutý výkon ve správném období opravit (požadovat od správné ZP apod.). Tady může být problém.
      Já dělám lékaře v daňové evidenci, tak Vám neporadím, jak z toho ven. (zkuste hledat na zdejším fóru, občas tu něco je).

Ještě rada - lékaři si nechávájí (nebo by aspoň měli) udělat kalkulaci cen (u zubařů to tak funguje). Pro tu jejich kalkulaci je potřeba sledovat určité rozdělení nákladů (u zubařů - přímé materiály, protetiku apod.). Nastavte si proto tohle rozdělení nákladů od počtáku. Lépe se to pak zpracováná.

• 16. 9. 2013 19:06

Leona.J (neregistrovaný) 212.4.155.---

Děkuji moc za odpověď. Prvně jsem byla ráda, že zkusím něco nového a teď zjišťuji, že to není zas tak jednoduché :) zkusím něco pohledat.. Oni přecházejí z daňové evidence na účetnictví, tak se podívám, jak se to dělalo dřív.

• 16. 9. 2013 20:30

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

V DE zase tak moc nemusíte řešit, jestli to je pohledávka z tohoto období nebo z minulého. Do daně z příjmů to jde až zaplacením. Nemusí se to tak moc hlídat.
      Přeju pevné nervy :-)

• 16. 9. 2013 20:44

Leona.J (neregistrovaný) 212.4.155.---

děkuji moc ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).