Hlavní navigace

Přeřazení zaměstnance na jinou práci

• (neregistrovaný) 77.78.86.---

18. 9. 2013 13:38

Dobrý den,
    ráda bych se zeptala zdali mě zaměstnavatel bez mého souhlasu může přeřadit na jinou práci než mám uvedenou v pracvní smlouvě? Nehledě na to, že neodpovídá ani mé náplni práci. Působím ve firmě jako asistentka ředitele a nyní bych měla vykonávat funkci pokldaníka. Prosím o radu, nechci tuto funkci vykonávat jaké jsou mé možnosti?
    Velice děkuji
    Iveta

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2013 13:47

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: Přeřazení zaměstnance na jinou práci
      Nemusíte přijmout práci, která neodpovídá druhu práce, který máte sjednaný v pracovní smlouvě.

• 18. 9. 2013 13:49

VH

Zákoník práce rozlišuje případy, v nichž zaměstnavatel převést zaměstnance na jinou práci musí, a případy, kdy tak učinit může. Vždy se jedná o taxativní výčet. Je-li některý z těchto případů dán, může zaměstnance převést i bez jeho souhlasu - výjimkou je prostoj a přerušení práce v důsledku nepříznivých povětrnostních vlivů, kdy je souhlasu zaměstnance zapotřebí (§ 41 ZP).

• 19. 9. 2013 8:58

Matějíček (neregistrovaný) 89.177.229.---

Domnívám se že ZP může i bez souhlasu, pokud nesplňujete předpoklady §41,2c na dobu 30 dnů a nebo dle § 41 odst.3.

• 19. 9. 2013 9:28

VH

§ 41 (2) c) ZP = nesplňování předpokladů stanovených zvláštními právnímo předpisy (není uvedeno v dotazu), jeden z případů možného převedení - viz výše. O souhlasu - nesouhlasu jsem psala výše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).