Hlavní navigace

Předplatné tisku

 • (neregistrovaný) 80.83.67.---

  19. 9. 2013 11:45

  Dobry den,

  prosim o radu, mame firmení předplatné novin denni. To dáváme danově a uplatnujeme DPH. Prosím jak to bude když by jsme rádi platili předplatné denní i pro naše zaměstnance, které by chodilo přímo jim domů ? To bude asi nedaňové celé, nebo lze nejak obhájit daňově ? Pokud nedaňově, nebude to pro zaměstnance nepeněžní plnění, které by se muselo ještě přidaňovat ke mzdě ?
  Moc děkuji za rady....
  ještě mám dotaz, zaplatili jsme v dubnu jenorázovou zálohu, ale nedostali jsme doklad na platbu, tak si neodečetli dph jednorazove, ale nárokujeme vždy až když nám dojde vyúčtování za daný měsíc. Doklad obsahuje všechny náležitosti co má mít. Může to být problém, že uplatnujeme až postupně a ne ze zapl. zálohy ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2013 12:01

   Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

   Re: Předplatné tisku
   DPH si můžete nárokovat až máte doklad. Pokud vám nepřijde k uhrazené záloze DD na přijatou platbu, nemáte DPH z čeho uplatnit a nárokujete DPH správně až z vyúčtovací faktury.
   Předplatné novin můžete objednat jako firma a chodit by ty noviny měly na firmu a do firmy, je možné i aby bylo uvedeno jméno zaměstnance. Že to bude více kusů, to nevadí, to se dá daňově obhájit. Ale domů?, to bych brala jako poskytnutý benefit pro zaměstnance. Třeba poradí více někdo jiný.

  • 19. 9. 2013 13:02

   JPx (neregistrovaný) 80.83.67.---

   Re: Předplatné tisku
   děkuji moc za radu.
   take si myslím, že pokud budou adresy soukr. osob domů nelze daňově. Počítame, že dáme nedaňově, jen ještě zjištuji, aby nebyl problém s přidaněním v mzdě ?? to už by bylo asi na nas moc...

  • 21. 9. 2013 6:38

   praha (neregistrovaný) 90.180.200.---

   Re: Předplatné tisku
   V případě odborného tisku mající souvislost s prací zaměstnance, bych neviděl problém. Firma objedná, zaplatí, uplatní DPH a náklad, tisk bude poslán na adresu pracovníka.
   V případě běžného denního tisku je těžké si odbornost uhájit, v tom případě nelze uplatnit DPH, nelze uplatnit jako daňový náklad.
   Nelze obhájit, že soustružník má MF Dnes, vrátný Blesk, atd.
   Lze obhájit proč má obchodní zástupce Hospodářské noviny, prodavačka za pultem MFD, apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).