Re: Zálohy na dań z příjmů FO
V době, kdy byl zaměstnán, záleží na tom, jaký poměr byl mezi příjmem ze zaměstnání a z podnikání.
Obecně platí, že do 30.000 daňové povinnosti se zálohy neplatí vůbec .
Zálohy se vypočítávají podle poslední daňové povinnosti, takže letos podle loňského přiznání.
Pokud měl příjmy ze zaměstnání alespoň 50% z celkového základu daně, zálohy neplatí vůbec, pokud alespoň 15%, zálohy se platí v poloviční výši.
Takže bez konkrétních čísel vám nelze přesně odpovědět.
Re: Zálohy na dań z příjmů FO
Četnost záleží taky na výši poslední daňové povinnosti,
do 30 tis. Kč záloha 0
30 - 150 tis. je záloha 2 x ročně ve výši 40% poslední daň.povinnosti ( u vás tedy 20%) a platí se 15.6. a 15.12.
nad 150 tis. se platí záloha 4 x ročně ve výši 25% ( u vás 12,5%)
a platí se 15.6., 15.9., 15.12. a 15.3.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
OSVČ, nezapomeňte změnit zálohu na zdravotní a sociální pojištění už za leden
Někdo se psem, jiný s Ámosem. Co popřála k Vánocům a novému roku vláda na sítích?
Kdy letos podat přiznání a přehledy OSVČ? Tady je daňový kalendář pro rok 2026
Změny, které přináší rok 2026 do oblasti zaměstnávání
Velký rozcestník změn v roce 2026, které se týkají podnikatelů
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
27. 9. 2013 8:49
Dobrý den, můj manžel pracoval jako OSVČ. V březnu 2012 byl zaměstnán na hlavní pracovní poměr, vedle toho měl částečný příjem jako OSVČ a z pronájmu nemovitostí. Měl povinnost platit zálohy na daň z příjmů FO, když za něj zaměstnavatel platil zálohu na daň ze závislé činnosti? V letošním roce v srpnu ukončil HPP a pracuje pouze jako OSVČ. Jak je to nyní se zálohami na dań z příjmů FO (četnost - pololetní, čtvrtletní, měsíční)? Za radu předem děkuji, přečtením příslušných pasáží v zákoně o daních z příjmů mám v hlavě ještě větší zmatek :-(.