Hlavní navigace

OT- úředníci ÚP -přidejte zkušenosti.

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

30. 9. 2013 22:58

Dobrý den,
    zdravím a jdu si trochu postěžovat.
    Zaměstnáváme pár lidí na DPP- zástupy, kteří jsou současně vedeni na ÚP.
    Opakovaně se mi stalo, že dohodář ( vedený na ÚP) si našel (sám jak jinak) místo na "HPP" od 1. - nahlásil na ÚP dopředu a oni vyžadují už třeba 30. potvrzení výdělku (nemám ještě výplaty) a lidem vykládají, že dokud nedodají výdělek a ukončení DPP, tak nemohou nastoupit na HPP.
    Přitom spousta DPP si přivýdělek u nás chce ponechat.
    Takže jsem rozlobena, dneska opět, paní se i rozbrečela, že jim to musí dodat, jinak, že nemůže nastoupit do HPP. Víme všichni, jak se blbě hledá místo a paní je ještě znevýhodněna tím, že je romka ( snaží se a my s ní byli vždy spokojeni). Takže jsme to vyřešily tak, že jsme DPP ukončily dohodou 30.9.( aby měly dámy na ÚP papír) a od 1.10. sjednaly novou.
    Také vykládají lidem, že nemohou mít přivýdělek k ÚP, že jim vezmou podporu a budou muset doplatit zdrav. a soc. pojištění. Nemohu jim pak vysvětlit, že o podporu nepřijdou, jen jim jí pozastaví, že nic platit nebudou, když to paní říkala.
    Přijde mi jako kdyby dámy vlastně vůbec nechtěly, aby si lidi k ÚP pár stovek přivydělali, protože by měly víc práce a papírování.
    Občas mám pocit, že vůbec NEVÍ, a přitom to mají na svých stránkách tak pěkně popsané.
    Mějte se Máňa 123.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2013 8:03

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: OT- úředníci ÚP -přidejte zkušenosti
      Potvrzení výdělku třeba i poslední den v měsíci jsme řešili vystavením papíru, na který jsme uvedli, že hrubá mzdy pana xy nepřesáhla částku..... Bylo to rychlejší než zpracování výplat (u nás ještě na centrále, takže výplatnice byly až tak den po výplatním termínu). Nikdy s tím problém nebyl.

Ano, máte pravdu, na ÚP si nechtějí přidělávat práci. Mám klientku, která tam pracovala a občas donese nějaké "drby", jak to tam chodí.

• 1. 10. 2013 8:52

Lenka F. (neregistrovaný) 90.180.49.---

Já jsem doteď měla dohody ze tří ÚP, všechny bez problémů. Na jednom dokonce ani nechtějí potvrzení o výdělku, stačí jim výplatní páska. I nástup na HP do jiné firmy proběhl v pohodě.
      Dřív byl trochu problém, že na jednom z nich chtěli potvrzení výplat už do 5. následujícího měsíce, naštěstí jsme malá firma, takže jsme to vždycky nějak zvládli před výpočtem mezd - hrubé mzdy dohod spočítat dřív.

• 1. 10. 2013 9:02

Jana.R. (neregistrovaný) 77.242.90.---

Potvrzení o výdělku se odevzdává do konce měsíce následujícího, nebyl s tím problém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).