Hlavní navigace

Zdanění DPP u jednoho zaměstnavatele

  • (neregistrovaný) 90.180.255.---

    27. 2. 2012 0:26

    Dobrý den,
    pracuji jako učitelka a vrámci dotace z EU jsme museli pracovat na odborných materiálech (vytváření vyúkových materiálů pro interaktivní tabule, kdy jsme pracovali s vybraným programem).
    Sepsali s námi Dohodu o provedení práce. Někteří měli výdělek z této dohody do výše 4000,-Kč a někteří více, tedy nad pět tisíc.Byla jsem překvapena, když nám dohodu dali do jedné výplatnice a společně sdanili s naší mzdou.
    Zřejmě je to v pořádku, ale proč tedy uzavírali Dohody o provedení prace, kde by měla být srážková daň?
    Děkuji za odpověď
    Boženka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2012 13:56

      bez přezdívky

      DPP byla uzavřena zřejmě z důvodů personálních než daňových, neboť pro účely daně z příjmů se všechny mzdy od jednoho zaměstnavatele sčítají ... viz § 38h zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).