Re: vklad nového auta do podnikání
kupní smlouva na starší auto bez znaleckého posudku, může zpochybnít odpisy, případně DPH....stále platí že znalecký posudek pro odhad ceny není sice nutný, ale v případě sporu se správcem daně je výhodný....někdy stačí založit několik inzerátu stejného typu a ročníku vozu ....a přibližně stejné ceny... v případě sporu FU jede podle tabulek....doplňuji dle vlastní zkušenosti
Re: vklad nového auta do podnikání
Děkuji vám za odpovědi. A jak je to v případě, že během účetního období dojde ke změně auta, musí se něco ohlásit kvůli silniční dani, nebo stačí na konci účetního období s přiznáním? Silniční daň je placená od začátku roku, v 08/2013 koupeno nové ojeté auto na firmu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Firmám během léta hrozí problém s novým hlášením. Stačí přitom jediná kontrola
Nikdy jste nic nedlužili, přesto můžete skončit v exekuci. Tento dopis neignorujte
Ode dneška se mění datové schránky. Miliony uživatelů čeká nová adresa
Jeden vydělával, druhý pečoval o děti. Nové pravidlo může změnit výši důchodů
Slovensko spouští Peppol. Česko může naskočit do e-fakturace bez zbytečného čekání
Od IT ke křehké práci s květy. Manželé vybudovali byznys, který nevěsty milují
7. 10. 2013 11:48
Dopbrý den,
když chce OSVČ vložit zakoupený ojetý automobil do podnikání hned v den koupě, musí ho již nakupovat na firmu (musí být na faktuře za automobil uvedeno DIČ)? Nebo ho vloží tím, že mu udělá inventární kartu, začne o něm účtovat? Musí být auto přihlášeno jako firemní auto? Moc děkuji.