Hlavní navigace

Krácení dovolení při absenci

  • (neregistrovaný) 89.203.143.---

    11. 10. 2013 8:48

    Dobrý den, mám dotaz ohledně krácení dovolené při absenci. Máme zaměstnance, který celý měsíc září nechodil do práce a ani se nějakým způsobem neomluvil, tudiž má celý měsíc absenci. a následně jsme mu ukončili prac.poměr. Chtěla jsem se zeptat, bude se mu nějakým způsobem krátit dovolená? pokud ano o kolik dní? zaměstnanec u nás pracoval celý rok.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2013 8:51

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Krácení dovolení při absenci
      § 223 ZP
      2) Krátí-li zaměstnavatel zaměstnanci dovolenou za neomluveně zameškanou směnu (pracovní den), může mu dovolenou krátit o 1 až 3 dny; neomluvená zameškání kratších částí jednotlivých směn se mohou sčítat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).