Hlavní navigace

Přefakturace cestovních nákladů

  • (neregistrovaný) 193.165.208.---

    14. 10. 2013 10:23

    Dobrý den,

    budeme přefakturovávat cestovní náhrady za jednoho našeho zaměstnance (stravné, náhrada za vozidlo) na jinou firmu. Bude tato přefakturace podléhat DPH?
    Díky za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2013 10:44

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: přefakturace cestovních nákladů
      a z jakého důvodu to chcete fakturovat? co pro ně váš zaměstnanec dělal?

    • 14. 10. 2013 10:52

      iiii (neregistrovaný) 193.165.208.---

      Re: přefakturace cestovních nákladů
      Kontroloval jejich zaměstnance, náš zaměstnanec má s firmou, které chceme fakturovat uzavřenu dohodu o provedení práce. On si ale omylem vyplnil cesťák na naši firmu a mu náhrady vyplatili. Aby vše bylo daňově OK, dohodli jsme se, že tyto náhrady přefakturujeme (pouze ty náhrady, které jsme mu vyplatili).

      Díky za pomoc

    • 14. 10. 2013 13:01

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: přefakturace cestovních nákladů
      myslím, že daňově OK by bylo, vystornovat cesťák, on by vám vrátil peníze
      jestli to chcete mít složitější, pak fakturovat bez DPH dle §36 odst. 11 ZDPH, ale účtování nemůže být přes náklady a výnosy, ale přes účty 3. účt. třídy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).