Hlavní navigace

Prosím mzdové účetní

• (neregistrovaný) 88.100.39.---

14. 10. 2013 16:27

Dobrý den, vím, že se to tu již několikrát probíralo, ale pokaždé jsem se dočetla něco jiného, tak ještě jednou:
    Z-nec mi donesl Doklad o výši čvtrtletního příjmu- má sloužit k příspěvku na bydlení. Paní měla jako rozhodné období napsáno 3. čtvrtletí 2013, mám tedy vyplnit příjmy za duben-červen nebo červenec až září (mzdy za září mám již uzavřené)?
    A ještě jedna otázka: Stalo se někomu z Vás, že jste vyplnili chybně formulář? Co se v takové situaci dělá?
    Děkuji za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2013 16:42

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Re: prosím mzdové účetní
      3. čtvrtletí je červenec až září.

Nestalo se mi to, ale kdyby se mi to stalo, tak hodně rychle volám příslušnou pracovnici ÚP a domluvím se s ní na opravě.

• 15. 10. 2013 7:34

Františka I. (neregistrovaný) 46.13.238.---

Stalo se nám, že jsme na dvě různá potvrzení napsali stejnému zaměstnanci různý příjem. Má předchůdkyně napsala do čtvrtletního příjmu částku průměrného příjmu (3 příjmy sečetla a vydělila 3). Pak nám ÚP zaslal dopis, kde nám tuto chybu vytkl. Žádná omluva, nic nepomohlo, protože přídavky na děti už měl vyplacené. Poslali jemu oznámení, že jsme mu to špatně vyplnili a firma musela uhradit částku příspěvku, která mu byla vyplacena navíc ÚP. Fakt super. Dnes už si pro jistotu vše fotím a zpětně kontroluji.

• 15. 10. 2013 8:37

aaa (neregistrovaný) 88.100.39.---

děkuji za odpověď, ale proč je tedy na formuláři napsané : " Rozhodným obdobím, za které se zjišťuje příjem pro nárok na dávky sociální příplatek a příspěvek na bydlení v 2. čtvrtletí 2006, je 1. čtvrtletí 2006, pro nárok dávky ve 3. čtvrtletí 2006, je 2. čtvrtletí atd. " Z toho vyplývá, že bych měla uvést příjmy za duben- červen... Jenže paní mě včera přesvědčovala, že jí na ÚP řekli že mám vyplnit červenec- září.

• 15. 10. 2013 9:33

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Vzhledem k tomu, že žádá o dávky na říjen až prosinec, tak rozhodným obdobím je červenec až září.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).