Hlavní navigace

Exekuce - vyživované dítě

• (neregistrovaný) 88.102.136.---

17. 10. 2013 19:34

Dobrý den,

moc prosím o radu. Dnes jsem měla výstup s jedním exekutorem, kdy jsme se dohadovali o následujícím:

Mám zaměstnance, který mi dle dotazníku při nástupu do zaměstnání oznámil, že je svobodný a má v současné době 3.letou dcerku, kterou si hodlá uplatňovat ve mzdě.
    Ihned s přihlášením se objevily exekuce, tudíž jsem mu jako vyživovanou osobu uváděla pouze 1 - dceru.
    Po pár měsících si přál přestat uplatňovat slevu na dceru, ale i nadále jsem ji uváděla v exekuci jako vyživovanou osobu... A s tím na mne dnes vyrukoval exekutor, na základě čeho považuji dceru jako vyživovanou osobu a jaksi mi naznačil, že se zaměstnanec "vzdává" povinnosti výživného... Přijde mi to jako blábol, musela bych mít rozhodnutí soudu nebo nevím co jiného... Čerpala jsem se Zákona o rodině, ale chci vědět, zda mám opravdu pravdu a i nadále mu dceru dávat jako vyživovanou osobu...
    Moc děkuji za pomoc !!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2013 21:12

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Re: Exekuce - vyživované dítě
      Nepíšete, jak vám prokázal, že nějakou dceru má. Rodný list, kde je uveden jako otec a rozhodnutí soudu nebo dohoda mezi rodiči, schválená soudem, že je výživné stanoveno.

• 18. 10. 2013 21:39

Arwwwen (neregistrovaný) 194.228.79.---

No "prokázal" pouze tím, že si ji uvedl do prohlášení... nic jiného nedoložil a vlastně jsem ho o to dále nežádala... :/

• 19. 10. 2013 10:25

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Takže jste mu zpočátku dokonce neoprávněně poskytovala daňové zvýhodnění. Pokuste se to nějak dořešit. Bylo to letos nebo ještě dřív? § 38 l říká, co potřebujete k tomu, abyste mohla někomu dát daňové zvýhodnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).