Hlavní navigace

OT: Nepřipuštění k maturitě

• (neregistrovaný) 194.228.13.---

20. 10. 2013 15:09

Dobrý den, na záčatku školního roku (celé září + polovina října) jsem ve škole chyběla ze zdravotních důvodů (celkem 85 zameškaných hodin). Můj třídní učitel mým rodičům oznámil, že nebudu připuštěná k maturitě, že nemám šanci to dohnat. Mně ale řekl, že se mám domluvit s ostatními kantory na vylepšení známek a náhradních písemek, a že riziko nepřipuštění k maturitě mi "pouze" hrozí. Takže nevím, komu říká pravdu a komu lže. Ve školním řádu naší školy je pouze uvedená informace o klasifikačních a komisionálních zkouškách, o podmínkách připuštění k maturitě tam není ani věta. MŠMT na svých stránkách uvádí, že podmínkou připuštění k maturitě je úspěšně ukončený poslední ročník střední školy. Důvodem nepřipuštění může být vysoká absence, ale nikde není uvedeno, jak vysoká. Máte s tímto nějaké zkušenosti? Budu vám vděčná za odpověď, děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2013 19:39

Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

Re: OT: Nepřipuštění k maturitě
      Každá škola má individuálně, někde je 25% jinde 30%. Musíš se informovat v sekretariátu školy.

• 21. 10. 2013 6:48

mikimaus (neregistrovaný) 195.39.86.---

Neklesejte na mysli, slečno. Pokud by to bylo na mé střední, určitě by se dalo s učiteli domluvit. Samozřejmě ale si budete muset máknout a vše dohnat, to bezesporu. Určitě si nepomůžete tím, že budete zjišťovat svá "práva" a ohánět se jimi. Takže do práce (teda: do studia). :) Good luck!

• 21. 10. 2013 12:43

Lenka F. (neregistrovaný) 90.180.49.---

Myslím si, že tazatelka se nechtěla ohánět svými právy, ale chce vědět, jestli tento rok studia nemá už předem "ztracený". Já sama jsem byla na střední škole ve stejné situaci uprostřed prvního ročníku, zameškala jsem měsíc a půl. Tenkrát se ale postupovalo jinak (je to už více než 30 let), žádné postupové ani rozdílové zkoušky jsem nedělala. Ve všech předmětech se mi ale všechno nepovedlo dohnat, to "méně důležité" zůstalo stát. Doučovala jsem se sama jen podle učebnic a sešitů spolužáků, a to bylo hodně těžké. Stoprocentně se mi to povedlo jen u matematiky, češtiny a ruštiny. Něco jsem doháněla až před maturitou. Ale zkoušky na to, abych nějak prošla do dalšího ročníku bych bývala asi zvládla, i vysvědčení bylo docela slušné. Držím palce! Jinak - minulý týden jsme se na toto téma bavili, na škole kam chodí dcera kolegy mají hranici 120 zameškaných hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).