Hlavní navigace

Zaplacená záloha a DPH

  • (neregistrovaný) 46.13.89.---

    22. 10. 2013 16:16

    Dobrý den, zaplatili jsme zálohu na služby, ale nedostali jsme daňový doklad. Platí stále, že příjemce platby má povinnost vystavit daňový doklad s DUZP dnem přijetí platby? Je nějaký rozdíl jestli se jedná o s.r.o. a FO podnikající? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2013 16:37

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Zaplacená záloha a DPH
      Rozdíl mezi s.r.o. a FO-podnikatel, oba plátci DPH není u DPH žádný.
      Oba se řídí platným ZDPH. V běžném režimu DPH u uhrazené zálohy má v r. 2013 dodavatel, plátce DPH povinnost vystavit DD k přijaté platbě s DUZP ke dni platby a vy máte na odpočet DPH nárok až obdržíte tento DD k přijaté platbě.
      Jinak je to v PDP - stavební nebo montážní práce, kde se na uhrazenou zálohu žádný doklad nevystavuje a dodavatel 0, odběratel +- uvede v přiznání až k DUZP na základě vystaveného konečného Daňového dokladu v PDP.

    • 23. 10. 2013 9:30

      Petrass (neregistrovaný) 46.13.89.---

      Re: Zaplacená záloha a DPH
      Děkuji za odpověď, mohla bych ještě poprosit o § v zákoně. Volala jsem si o daňový doklad a pán mi tvrdí, že je OSVČ a že nemá povinnost dělat DD k záloze. Že DPH vyčíslí až při konečné faktuře.

    • 23. 10. 2013 9:44

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Zaplacená záloha a DPH
      ten § napsat neni tak jednoduché.
      Pán si musí vzít znění zákona do konce roku 2012 § 21/2, dle kterého v roce 2012 měl pravdu.
      v aktuálním zákoně 2013 je to § 21/1 (odstavec 2 má jiný znění) a pak §28/3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).