Faktura za dopravu

  • (neregistrovaný)

    25. 10. 2013 8:21

    Dobrý den, posíláme zboží do 3 země, veze nám to firma, která nám vyřídí proclení a vystaví nám fakturu za dopravu s nulovým DPH. My tuto fakturu přeúčtujeme opět zákazníkovi do 3 země. Prosím o radu, co s tou fakturou přijatou...zaúčtuji s nulovým DPH nebo vyměřím DPH ( odvedu a zároveň nárokuji ) ? Naši vydanou fakturu ( přefakturaci dopravy) mám s nulovou DPH v DAP řádku 26

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2013 8:59

      monskas (neregistrovaný)

      Re: Faktura za dopravu
      dodací podmínka : mají napsáno "neuvedeno".
      Firma, která nám to zboží odveze nám vždy vystaví fakturu s nulovým DPH, což je v pořádku ( dodání služeb do 3 zemí, jen nevím, co já s ní, když tu dopravu přefakturuji )

    • 25. 10. 2013 9:47

      alli (neregistrovaný)

      Re: Faktura za dopravu
      tady jde spíše o to, jakou dodací podmínku máte nasmlouvanou s odběratelem, zda jde doprava součástí ceny zboží nebo si ji objednal zvlášť (např. podmínka EXW a FCA a pak si odběratel ještě objednal dopravu do místa ve 3. zemi)
      pokud to nevíte, nebudete mít uvedeno ve správných řádcích přiznání - zda ř. 22 nebo 26, zda je daňovým dokladem vývozní JSD nebo faktura za přepravu
      přijatá faktura bude mimo přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).