Hlavní navigace

Sazba daně

  • (neregistrovaný) 94.242.73.---

    28. 10. 2013 23:00

    Dobrý den,
    mám dotaz ohledně prodeje obchodního podílu, kdy tento obchodní podíl prodává společnost ne fyzická osoba, ale společníkem je s.r.o. Tato společnost nesplňuje časový test pro osvobození, proto tento příjem je třeba zdanit. Prosím o jakou výši daně se jedná 19% a kde toto najdu přímo v zákoně?
    Co je cena nabývací?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2013 7:04

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Sazba daně
      15% v §36 ZDP
      cena nabývací je cena, za kterou jste obchodní podíl nabyl(a) - např. hodnota vkladu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).