Hlavní navigace

Dlužné nájemné státního bytu

  • (neregistrovaný) 91.232.247.---

    8. 11. 2013 17:41

    Zemřeli mi oba rodiče. Mám bratra. Rodiče měli státní byt s dekretem, kde s bratrem bydleli, já bydlím v jiném městě.
    K dnešnímu dni jsem se dozvěla, že v bytě není hrazeno nájemné již za života rodičů, po jejich smrti nájemné neplatí ani bratr.

    Dektret zůstal vedený na rodiče. Nyní přišel soudní příkaz k vystěhování z bytu a úhradě dlužného nájemného.
    Jsem také spoludlužník, když v bytě již několik let nebydlím ani tam nejsem hlášená?
    Byt užívá bratr a je v něm i hlášený. Velice děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2013 10:33

      pája

      Re: Dlužné nájemné státního bytu
      podle toho, co píšete, tak po smrti rodičů přešel nejspíše nájem na bratra-obč.z. § 706, takže problém se týká jeho, Vás nikoliv

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).