Hlavní navigace

DE - poraďte,prosím

  • (neregistrovaný) 82.144.159.---

    11. 11. 2013 9:26

    OSVČ, neplátce DPH
    1. v 12/2012 uhrazena záloha Kč 60 000 na mat. odebraný od právnické osoby, ve které je OSVČ společníkem se 40 % obchod. podílem. Materiál dodán a vyfakurován v 01/2013.
    Myslím, že je to nedaňový výdaj. Nebo mám provést úpravu podle § 23?
    2. zničený traktor, zůst. cena 70000. V r. 2013 pojišťovna uhradila 40000. traktor zařazen v r. 2009. V daňovém přiznání do výdajů § 23 uplatním pouze 30000?
    3. postoupení pohledávky v nominální hodnotě 100000 jiné firmě za Kč 60000. Tak to vůbec nevím.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).